×

Powiat Kaliski: Dwór w Koźminku odzyska blask

  • 14.12.2018, 09:21
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Dwór w Koźminku odzyska blask
Dzięki realizacji projektu pod nazwą „Konserwacja i restauracja zabytkowego dworu w Koźminku na potrzeby utworzenia ośrodka kultury i organizacji pozarządowych” już niedługo mieszkańcy gminy Koźminek będą mogli cieszyć się z odnowionego zabytkowego obiektu.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego podpisano umowę o dofinansowanie inwestycji ze środków europejskich. W imieniu Województwa Wielkopolskiego dokument podpisała Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, a gminę Koźminek reprezentowała wójt Iwona Michniewicz. Wartość całej inwestycji wynosi ponad 3 mln 872 tys. zł z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to ponad 2 mln 12 tys. zł.

Jak zgodnie podkreśliły obie strony – dzięki realizacji przedsięwzięcia mieszkańcy gminy będą mogli być dumni z odrestaurowanego dworu, który jest dorobkiem dziedzictwa kulturalnego regionu Wielkopolski jako jeden z najlepiej zachowanych kompleksów dworsko-parkowych. Nadanie mu nowych funkcji: kulturalnych, edukacyjnych, szkoleniowych i społecznych, sprawi, że będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców Koźminka i całej gminy.

 

Realizacja projektu rozpocznie z początkiem 2019 roku, a jej zakończenie przewidziano na koniec 2020 roku.

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe