Powiat Kaliski: Mikołajki w Świetlicy Środowiskowej ,,Słoneczko''

  • 14.12.2018, 07:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Mikołajki w Świetlicy Środowiskowej ,,Słoneczko''
Jak tradycja nakazuje 6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Tak było również w tym roku, świetlicowe zabawy i rozmowy wiązały się z tematem i postacią Mikołaja.

Dzieci ze świetlicy układały puzzle z wizerunkiem św. Mikołaja słuchając prawdziwej historii o świętym biskupie z Miry, któremu przypisuje się według legendy wiele dobrych uczynków. Dzielił się nie tylko całym swoim majątkiem, ale także dobrym słowem. Święty Mikołaj- biskup stał się pierwowzorem postaci rozdającej prezenty dzieciom. Przedstawiany jako starzec z okazałą brodą, który przychodzi 6 grudnia z workiem prezentów.
Następnie dzieci brały udział w quizie, gdzie mogły wykorzystać swoją wiedzę dotyczącą życia świętego. Był też słodki poczęstunek i oczywiście nie zabrakło prezentów. Około godz.15:00 do drzwi świetlicy zapukał wyczekiwany gość - święty Mikołaj. Czas radośnie upłynął na wspólnym śpiewaniu kolęd i recytowaniu wierszyków. Św. Mikołaj z pomocą Sekretarza Gminy Opatówek Krzysztofa Dziedzica i pracowników GOPS w Opatówku hojnie obdarował dzieci słodyczami. Każde dziecko otrzymało świąteczną paczkę ufundowaną przez Supermarket Lewiatan w Opatówku. Serdecznie dziękujemy p. Bogdanowi Kozaneckiemu za wsparcie Świetlicy Środowiskowej ''Słoneczko'' w postaci przekazanych prezentów świątecznych.

Tekst/zdjęcia:  GOPS w Opatówku

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe