Kalisz: Bieg po zdrowie

  • 13.12.2018, 07:59
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Bieg po zdrowie
Blisko 100 biegaczy oraz amatorów Nordic Walkingu stanęło na linii startu „Mikołajkowego - Kaliskiego Biegu po Zdrowie”, którego hasło przewodnie brzmiało „Biegnij z nami nie z uzależnieniami”.

Ta cykliczna, sportowa impreza, to wspólna inicjatywa Miasta Kalisz, Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu, mająca na celu propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.
 Pomimo pochmurnej aury blisko 100 amatorów aktywnego spędzania czasu wolnego, stanęło na starcie mikołajkowej edycji „Kaliskiego Biegu Po Zdrowie”. Do uczestnictwa w imprezie włączyli się nie tylko doświadczeni biegacze, ale również całe rodziny, które chciały wspólnie, aktywnie spędzić czas wolny. Głównym celem biegu było propagowanie aktywnego stylu życia, a także promowanie sportu jako profilaktyki i alternatywy dla uzależnień. Pokonanie czterokilometrowej trasy dla nikogo nie było problemem. W biegu nie liczyło się miejsce, jakie zajmie uczestnik, rywalizacja, ani czas w jakim pokona się wyznaczony dystans. Najważniejsza była dobra zabawa i wspólnie spędzony czas na świeżym powietrzu.
„Złote” medale z rąk Wiceprezydenta Miasta Kalisza Mateusza Podsadnego oraz Zastępcy Komendanta Miejskiego policji w Kaliszu – mł. insp. Witolda Goździelewskiego odebrali wszyscy uczestnicy „V Kaliskiego Biegu po Zdrowie".
Dla pierwszej na mecie kobiety oraz dla pierwszego mężczyzny przygotowane zostały puchary. Na każdego uczestnika po przekroczeniu linii mety czekał również ciepły posiłek. Największymi brawami zostali nagrodzeni najmłodsi uczestnicy, którzy dzielnie pokonali wraz z opiekunami całą wyznaczoną trasę.
KMP Kalisz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe