×

Powiat Kaliski: Gala Muzyki Polskiej w Opatówku

  • 12.12.2018, 12:06
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Gala Muzyki Polskiej w Opatówku
W Opatówku odbyła się Gala Muzyki Polskiej kończąca piątą edycję cyklu "Spotkania ze sztuką". Koncert, który odbył się w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, był okazją do podsumowania działalności Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka" w mijającym 2018 roku.

W trakcie finałowej Gali Muzyki Polskiej wystąpili: Joanna Rot (mezzosopran) oraz Michał Rot (fortepian). Artyści, którzy na co dzień prowadzą aktywną działalność koncertową w kraju i zagranicą, przyjechali do Opatówku z repertuarem utworów polskich: zarówno znanych kompozytorów jak Fryderyk Chopin czy Stanisław Moniuszko, ale także mniej popularnych jak Władysław Żeleński. Program koncertu wpisał się w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Po koncercie publiczność wyraziła swoją wdzięczność muzykom długimi oklaskami. Koncert poprowadził Mateusz Walczak - prezes zarządu Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka", który jednocześnie powiedział słowo o zaprezentowanej muzyce. Nagłośnienie w trakcie koncertu zapewnił Dariusz Góra.
Ostatni koncert w roku to tradycyjnie okazja do podsumowania działań Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka". W trakcie koncertu wyróżnienie odebrali Mecenasi Fundacji - są to osoby i instytucje, które w różnorodny sposób wsparły działalność Fundacji w roku 2018. Tytuł Mecenasa i pamiątkową statuetkę przyznano: Kwiaciarni Malwa, Marii i Dawidowi Borowiakom,  Dorocie i Stanisławowi Gralińskim, Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, Colian Holding S.A., Hotelowi Radosny Dwór, Fundacji Biura Rachunkowego FiK, Bankowi Spółdzielczemu Ziemi Kaliskiej, Stowarzyszeniu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, ks. Władysławowi Czamarze, Hurtowni Marker, firmie FASTPOL Dominik Parczyński, Aquapark Sp. z o.o., firmie VEGEX Marek Wolf, p. Kazimierzowi Frankiewiczowi, pp. Magdalenie i Robertowi Ugornym, Centrum Rolniczemu AVENA, firmie ASO Sp. z o.o.
Certyfikaty ukończenia Akademii Wolontariatu Lokalnego - projektu szkoleniowego dla młodych wolontariuszy - otrzymali: Izabela Mazurowska, Julia Rutkowska, Paula Ugorna, Michał Nowakowski, Julia Kwaśniewska, Patrycja Kliber, Martyna Prętczyńska (Szkoła Podstawowa im. J. Kusocińskiego w Opatówku), Michał Budka, Ewelina Drytkiewicz, Katarzyna Kaleta, Nikola Kotala (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chełmcach).
Na koniec prezes zarządu Fundacji "Inicjatywa dla Opatówka" Mateusz Walczak wręczył drobny upominek obecnym na koncercie członkom zespołu Fundacji. Podziękowanie otrzymali: Dariusz Góra, Marika Kostera, Ewa Machelak, Klaudia Napierała i Ewa Mąkowska. 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe