Powiat Ostrowski: Sprzęt dla strażaków

  • 11.12.2018, 12:01
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Sprzęt dla strażaków
Torby medyczne, defibrylatory, szyny typu Kramera, deski ortopedyczne, specjalistyczne ubrania, detektory wielogazowe, pilarki do drewna oraz wiele innego ważnego sprzętu ratownictwa medycznego i technicznego otrzymały wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Ostrów Wielkopolski.

Zakup był możliwy dzięki środkom otrzymanym z Ministerstwa Sprawiedliwości. Gmina Ostrów Wielkopolski otrzymała prawie 125 tysięcy złotych. Oficjalne przekazanie sprzętu odbyło się w Chruszczynach.

- To bardzo wyjątkowa uroczystość. Zakupiony sprzęt wypełnił salę i trafił dziś do wszystkich naszych jednostek. Od samego początku, takie było założenie, by pieniądze otrzymane od Ministerstwa Sprawiedliwości równo podzielić. Zależało nam by każda jednostka otrzymała niezbędny sprzęt – podkreśla Sylwester Kląskała, prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP.

I tak się stało. Każda, z 24 jednostek otrzymała sprzęt o wartości ponad 5 tysięcy złotych. To jakie urządzenia do nich trafiły, zależało wyłącznie od nich samych. Wcześniej na specjalnie zwołanym spotkaniu z zarządami wszystkich jednostek OSP, strażacy zgłaszali zapotrzebowanie na zakup tego typu sprzęt.

- Pieniądze z Ministerstwa Sprawiedliwości otrzymaliśmy po raz pierwszy. Kwota 125 tysięcy złotych jest bardzo duża. Chcieliśmy wykorzystać te pieniądze bardzo rozsądnie. Pomysłów było wiele. Ostatecznie podjęliśmy decyzję, by każda nasza jednostka otrzymała sprzęt. Są to urządzenia niezbędne do prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych – podkreśla Wiesław Janoś komendant gminny OSP.

W uroczystości przekazania sprzętu wziął udział m.in.: wójt gminy Piotr Kuroszczyk, z-ca wójta Antoni Hadryś, z-ca komendanta powiatowego PSP w Ostrowie Wielkopolskim mł. bryg. Roman Małecki, skarbnik Gminy Ostrów Wielkopolski Barbara Jurek.

- Cieszę się z dzisiejszej uroczystości. Jestem przekonany, że sprzęt trafił w dobre ręce i bardzo przyda się do ratowania życia i mienia. Dodatkowo Gmina Ostrów Wielkopolski, za prawie 8 tysięcy złotych sfinansowała zakup specjalistycznych strojów ochronnych dla osób posługujących się otrzymanymi piłami spalinowymi – mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Wśród sprzętu znalazły się także parawany do osłony miejsc wypadków, zabezpieczenia poduszek powietrznych kierowcy i pasażera, butle na sprężone powietrze oraz sprzęt do oznakowania miejsc wypadku.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe