Ostrów: VI Igrzyska Wiedzy i Umiejętności w III LO

  • 11.12.2018, 11:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: VI Igrzyska Wiedzy i Umiejętności w III LO
Igrzyska Wiedzy i Umiejętności, odbywające się pod Honorowym Patronatem Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego, to szereg konkursów skierowanych do uczniów szkół gimnazjalnych, a w tym roku także podstawowych. Z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

Zaproszenie na tegoroczne Igrzyska przyjęło 133 uczniów z 17 gimnazjów oraz szkół podstawowych nie tylko z Ostrowa Wielkopolskiego, ale i z całego powiatu ostrowskiego. W jednym czasie odbyły się konkursy: językowy - „Lingwista Powiatu Ostrowskiego”, matematyczny - „MatLoGim”, biologiczno-chemiczny - „Chemiczny Robaczek”, historyczny - „Historia Polski według Bagińskiego i Samsonowicza” oraz zawody pływackie o Puchar Dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Tradycyjnie też Igrzyska wyłoniły Omnibusa, czyli ucznia prezentującego największą wiedzę z różnych dziedzin. W tym roku tematyka tego konkursu związana była z tegorocznym hasłem szkoły: „Umysły, podobnie jak spadochrony, funkcjonują prawidłowo, kiedy są otwarte” (Thomas Dewar) oraz setną rocznicą odzyskania niepodległości.
Igrzyskom towarzyszyły inne imprezy, takie jak występy szkolnych artystów, spacer po szkole z przewodnikami, mała wystawa zdjęć „III LO w obiektywie”. Imprezy te odbyły się podczas oczekiwania uczestników konkursów na wyniki. Uczniowie mieli wówczas także okazję na rozmowę i integrację przy poczęstunku przygotowanym specjalnie dla nich w szkolnej świetlicy. Podczas uroczystego powitania uczestników i ich opiekunów wystąpił jako gość specjalny zespół taneczny z Chynowej. 7 dziewczyn prowadzonych przez trenerkę Małgorzatę Ożóg zaprezentowały pełen pozytywnej energii układ taneczny.
Podczas gdy uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi, nauczyciele-opiekunowie uczestniczyli w warsztatach, których tegorocznych temat brzmiał: „Jak nauczyć uczniów uczyć się”. Warsztaty poprowadziła Jolanta Maćkowiak. Warto dodać, że zaproszenie na Igrzyska przyjął także starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu (delegatura w  Kaliszu) Jarosław Ambroziak, który wraz z dyrektor III LO wręczył nagrody, wyróżnienia, puchary i medale laureatom konkursów oraz zawodów.
Igrzyska z pewnością nie mogły by się odbyć bez sponsorów, a wśród nich w tym roku byli: Rada Rodziców przy III Liceum, Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim oraz wydawnictwo Macmillan. Tegoroczne Igrzyska odbyły się również przy finansowym udziale Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe