Kalisz: Świątecznie na kaliskim Głównym Rynku

  • 09.12.2018, 13:46
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Świątecznie na kaliskim Głównym Rynku
Na kaliskim Głównym Rynku zapanowała świąteczna atmosfera. Konkursy i zabawy dla dzieci, wspólne śpiewanie, Mikołaj z workiem prezentów – to tylko niektóre z wielu atrakcji.

Najważniejszym punktem wieczoru było rozświetlenie miejskiej choinki. Lampki na bożonarodzeniowym drzewku włączył, wspólnie z kaliszanami, prezydent Krystian Kinastowski.
- Cieszę się, że tak wiele osób zechciało zawitać na kaliski Główny Rynek. Dziękuję, że wspólnie możemy spędzić ten niezwykły wieczór – mówił prezydent Krystian Kinastowski. - Życzę państwu, aby święta, na które oczekujemy, były równie wyjątkowe i pełne radości - tak, jak nasze dzisiejsze spotkanie.
Do życzeń przyłączyli się wiceprezydenci Kalisza: Grzegorz Kulawinek i Mateusz Podsadny.
Zapraszamy na spacer po Kaliszu – warto zobaczyć świąteczne iluminacje, które zdobią różne części miasta. Oprócz 11-metrowej choinki przed ratuszem, autobusu 3D i foto-ramki, możemy podziwiać także dekoracje na latarniach, Moście Kamiennym i Rondzie Celtyckim, gdzie znajdują się renifer i gwiazda 3D. Iluminacja świetlna - element przestrzenny w postaci fortepianu - zdobi plac przed Villa Calisia. Warto zobaczyć także oświetloną fontannę Noce i Dnie. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe