Ostrów: Muzyczne wspomnienie Z. Wodeckiego

  • 10.12.2018, 08:45
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Muzyczne wspomnienie Z. Wodeckiego
„Z tobą chcę oglądać świat” – to tytuł kolejnego już koncertu z cyklu: „Poezja w muzycznej odsłonie”, który odbył się w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Tym razem wieczór poświęcony był twórczości wybitnego kompozytora i multiinstrumentalisty, Zbigniewa Wodeckiego.

Uczniowie I LO wraz z nauczycielkami: Teresą Duczmal oraz Grażyną Niemand, zaprosili z okazji tego specjalnego wydarzenia kulturalnego, wyjątkowych gości: córkę artysty, Katarzynę Wodecką - Stubbs, prezesa fundacji jego imienia i Magdalenę Brudzińską, dyrektora Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego. Zaproszenie na nasz koncert przyjął również starosta powiatu ostrowskiego, Paweł Rajski.
Utwory Zbigniewa Wodeckiego w wykonaniu: Joanny Skoczylas, Karoliny Nadobnej, Kingi Jagodzińskiej, Konrada Białego, Mai Kupczyk, Marty Płomińskiej, Marii Sołtysiak, Agaty Kiecki ,Mateusza Szymanka, Piotra Rynkowskiego, Wiktorii Prajzner, Hanny Świtały oraz Nikoli Bieleckiej zadziałały jak magnes, bo emanująca tego dnia niezwykłym klimatem aula I LO, wypełniona była po brzegi. Koncert uświetniła również Zuzanna Kwiecień, prezentując wyjątkowy pokaz tańca do refleksyjnego utworu „Kochaj mnie”, a także mama jednej z artystek, Magdalena Sołtysiak, akompaniując na skrzypcach do piosenki „Na paluszkach''.
Gościnnie zagrał na fortepianie oraz zaśpiewał kilka pięknych kompozycji Z. Wodeckiego, Marcel Świtała. Wykonawcy w sposób wyjątkowy i niepowtarzalny uczcili pamięć Wielkiego Mistrza, prezentując między innymi takie utwory jak: „Lubię wracać tam, gdzie byłem'', „Zacznij od Bacha'', „Chwytaj dzień'', „Basia” czy „Wierzę w nas'' i wiele innych. Wyśpiewali je bardzo emocjonalnie, wywołując niejedną łezkę w oku. Taka interpretacja piosenek oczarowała najważniejszego gościa, córkę Mistrza, która zna te utwory najlepiej. Koncert w wykonaniu uczniów I Liceum oraz zaproszonych gości, uzupełnił wywiad z Panią Katarzyną Wodecką – Stubbs i szefową fundacji, który przeprowadziła uczennica, Laura Bugara. Pytania bardzo osobiste, dotyczące życia rodzinnego i twórczości wybitnego muzyka, przybliżyły wszystkim postać wspaniałego skrzypka i wokalisty.Dodatkową ozdobą koncertu był portret Zbigniewa Wodeckiego narysowany przez uczennicę I Liceum, Justynę Zwiernik.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe