Powiat Ostrowski: Jarmarkowo, kolorowo i świątecznie

  • 09.12.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Jarmarkowo, kolorowo i świątecznie
W Gorzycach Wielkich odbył się 4. Gminny Jarmark Świąteczny. W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej swoje stoiska prezentowały gminne szkoły, przedszkola, koła gospodyń wiejskich oraz osoby prywatne. Po raz pierwszy swoje stoisko przygotował również Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski.

Jarmark cieszy się dużym zainteresowaniem. Z każdym rokiem świąteczne stoiska są coraz bardziej pomysłowe. Nie brakuje ciekawych bożonarodzeniowych dekoracji wykonanych często przez uczniów i dzieci przedszkolne. Podczas jarmarku można było kupić choinki, bombki, stroiki, wykonane różną techniką, o różnej wielkości i różnych cenach. Jednym słowem od koloru do wyboru.

- Z każdym rokiem jarmark organizowany jest z coraz większym rozmachem. Każdy chce zaprezentować się jak najlepiej potrafi. Szkoły i przedszkola prezentują piękne ozdoby świąteczne wykonane często przez uczniów, a koła gospodyń wiejskich przedstawiają wspaniałe rękodzieła. Gratuluję wszystkim pomysłów oraz ogromnego zaangażowania w zorganizowaniu gminnego jarmarku - mówił podczas otwarcia wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

W tym roku po raz pierwszy na jarmarku zaprezentował się Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski.

-Stoisko cieszyło się bardzo dużym powodzeniem, szczególnie wśród najmłodszych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy miejsce do zdobienia pierników oraz robienia świątecznych bombek. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, bo właściwie cały czas mieliśmy przy naszym stoisku gości. Wśród dorosłych nie brakowało natomiast pytań dotyczących Karty Dużej Rodziny czy Dobrego Początku - mówi Anna Woźnica z UG Ostrów Wielkopolski.

Na scenie zaprezentowali się uczniowie z gminnych szkół. Wystąpił też zespół Wiecznie Młodzi. Tradycyjnie już podczas jarmarku nie zabrakło wizyty św. Mikołaja, na którego dzieci czekały z wielką niecierpliwością. Wybrano także najładniejszą choinkę przygotowaną przez szkoły i przedszkola. I miejsce zajęło świąteczne drzewko przygotowane przez szkołę w Gorzycach Wielkich. W nagrodę szkoła otrzymała 200 złotych. Choinki oceniali: wójt gminy Piotr Kuroszczyk oraz radne Ewa Mierzwicka i Monika Orzechowska. W uzasadnieniu werdyktu, jury podkreślało nawiązanie do 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

Organizatorem imprezy była: Gminna Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa w Gorzycach Wielkich, Gmina Ostrów Wielkopolski, Stowarzyszenie Kreatywne Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie Qltura21.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe