Kalisz: Światowy Dzień AIDS - kaliski happening

  • 07.12.2018, 12:41
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Światowy Dzień AIDS - kaliski happening
W ramach obchodów Światowego Dnia AIDS Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Kaliszu wraz z Oddziałem Polskiego Czerwonego Krzyża w zorganizowała happening uliczny.

Happening polegał na przejeździe przez miasto oplakatowanego autobusu KLA  Plakaty wywieszone w autobusie, to były prace uczniów o tematyce HIV/AIDS oraz plakaty z Krajowego Centrum ds. AIDS. W akcji tej uczestniczyły uczennice IV Liceum Ogólnokształcącego  w Kaliszu, które podczas przejazdu autobusu przypinały  pasażerom czerwone kokardki oraz rozdawały broszury kampanii edukacyjnej „Mam czas rozmawiać”, która  powstała, by stać się  inspiracją do podjęcia w rodzinie dialogu międzypokoleniowego o zdrowiu a szczególnie o tematyce HIV/AIDS. 
W akcję włączyły się także przedszkolaki z Niepublicznego Anglojęzycznego Przedszkola „Oleńka” w Kaliszu pod opieką nauczycielki Katarzyny Cichorek, która poprzez kolorowankę „Zawsze razem” i książkę „Mali Przyjaciele” przekazała dzieciom informacje kształtujące u najmłodszych właściwe postawy i zachowania wobec słabszych rówieśników, unikania zachowań ryzykownych oraz podejmowania zdrowych wyborów życiowych. 
Natomiast w Szkole Podstawowej w Moskurni odbył się apel ,,Czerwona wstążeczka'', która jest znakiem solidarności z zakażonymi HIV i chorymi na AIDS. Podczas apelu uczniowie przedstawili swoim koleżankom i kolegom, w jaki sposób dochodzi do zakażenia, jak walczyć z objawami tej choroby oraz przede wszystkim - jak uniknąć tej choroby.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe