×

Powiat Ostrowski: Rozbudowa szkoły w Łąkocinach

  • 8.12.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Rozbudowa szkoły w Łąkocinach
Ponad 1,2 miliona złotych kosztować będzie rozbudowa szkoły w Łąkocinach. Prace trwają od października.

Gotowe są fundamenty, niebawem rozpoczną się prace murarskie. W ramach inwestycji powstanie m.in.: sala gimnastyczna, szatnie, toalety, dwie sale lekcyjne, gabinet dyrektora oraz pomieszczenia gospodarcze. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy.

- Wszyscy z wielką niecierpliwością czekamy na zakończenie inwestycji. Szkoła nie ma swojej sali gimnastycznej. Obecnie korzystamy z uprzejmości dyrekcji w Daniszynie. Tam nasze dzieci dojeżdżają na zajęcia W-F. Dodatkowo wybudowane będą dwie klasy, które bardzo nam ułatwią, w nowym systemie 8-klasowym, prowadzenie zajęć – podkreśla Danuta Walisiak, dyrektor szkoły w Łąkocinach.

Nowe pomieszczenia powstaną w sąsiedztwie obecnej szkoły, między którymi wybudowany będzie łącznik.

- Kilka lat temu w Gminie Ostrów Wielkopolski przeprowadziliśmy dużą reformę oświaty. W jej ramach zlikwidowaliśmy 8 szkół. Cztery z nich istnieją do dziś, ponieważ prowadzone są przez lokalne stowarzyszenia. To placówki niepubliczne. Praca w tych szkołach przebiega bardzo dobrze, dlatego wspólnie z Radą Gminy uważamy, że należy w nie inwestować. Tym bardziej, że budynki nadal są gminne, warto je rozbudowywać i tym samym polepszać warunki nauki dla dzieci – mówi wójt gminy Ostrów Piotr Kuroszczyk.

Od września tego roku w szkole w Łąkocinach uczy się 60 uczniów, a w przedszkolu 39 dzieci. Nowa część szkoły ma zostać oddana do użytku od nowego roku szkolonego.

 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe