Powiat Ostrowski: Nowoczesny kompleks sportowy

  • 07.12.2018, 10:38
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Nowoczesny kompleks sportowy
Prace na boisku sportowym przy miejscowej szkole podstawowej w Lewkowie nabierają tempa. Na razie pogoda sprzyja budowlańcom.

Wyrównywany jest teren, usuwane są drzewa i stare elementy na boisku oraz ogrodzenie. W ramach inwestycji cały teren przejdzie gruntowną przemianę. Przetarg wygrała firma z Dąbrowej Górniczej, która specjalizuje się w tego typu budowach. Cała inwestycja kosztować będzie 2 mln 400 tysięcy złotych. Gmina Ostrów Wielkopolski na budowę kompleksu otrzymała 400 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki, z Programu Rozwoju Infrastruktury Lekkoatletycznej. Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy.

Zakres inwestycji obejmuje m.in.: niwelację skarpy, korytowanie, sfrezowanie istniejącej płyty asfaltowej. Cały teren będzie oświetlony, zamontowane będą piłkochwyty, maszty flagowe, nowe trybuny, schody i nowe ogrodzenie. Teraz, poza pracami rozbiórkowymi, trwa budowa przyłączy energetycznych oraz kanalizacji deszczowej.

- Budowa kompleksu lekkoatletycznego w Lewkowie jest jedną z bardziej wyczekiwanych inwestycji, szczególnie przez uczniów miejscowej szkoły. Nic dziwnego. W ramach zadania powstanie: bieżnia okrężna 4-torowa o dł. 200 m, oraz prosta o dł. 80 m. plus wybiegi, skocznia do skoku wzwyż, boisko wielofunkcyjne, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznia do skoku w dal. Bardzo się cieszę z tej inwestycji. Będzie to zapewne jedna z piękniejszych, sportowych wizytówek w Gminie Ostrów Wielkopolski - mówi wójt gminy Ostrów Piotr Kuroszczyk.

W ramach boiska wielofunkcyjnego powstanie boisko do gry w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, pole kortu do tenisa. W części sportowej powierzchnia będzie poliuretanowa. Pozostały teren wyłożony będzie kostką brukową, część będzie trawiasta.

Wszystkie elementy funkcjonalne - sportowe dla poszczególnych dyscyplin lekkoatletycznych dostosowano do wymogów Międzynarodowej Federacji Amatorskiej Lekkoatletyki (IIAF). Obiekt będzie gotowy we wrześniu przyszłego roku.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe