Ostrów: Bezdomna z synem na ogródkach działkowych

  • 07.12.2018, 10:23
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Bezdomna z synem na ogródkach działkowych
5 grudnia, około godziny 9.30, straż miejska otrzymała zgłoszenie, że na terenie jednego z ogródków działkowych, w altanie, przebywa kobieta z dzieckiem.

Mając na względzie zagrożenie życia i zdrowia tych osób oraz panujące warunki atmosferyczne, funkcjonariusze, wspólnie z pracownicami MOPS niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, gdzie po przybyciu, potwierdzono zgłoszenie. W altanie, pod wskazanym w zgłoszeniu numerze, zastano kobietę. Syn, wg jej oświadczenia przebywał w tym czasie w szkole. W rozmowie ustalono, że kobieta „zamieszkuje” wraz z niepełnoletnim synem, na terenie ogródków działkowych, od około pół roku.
- Przybliżyła strażnikom  i pracownicom socjalnym okoliczności, jakie doprowadziły do tego, że stała się osobą bezdomną. Wyjaśniła też, że z altanki korzysta na zasadzie użyczenia, za zgodą i wiedzą właściciela – informuje Grzegorz Szyszka, komendant ostrowskiej straży miejskiej.
Przedstawiciele MOPS-u  zaproponowali kobiecie umieszczenie w schronisku dla bezdomnych kobiet i kobiet z dziećmi, które mieści sie przy ulicy Ledóchowskiego 8. Bezdomna podpisała oświadczenie, że stawi się tam wraz z synem. Czas pokaże, czy faktycznie skorzysta z proponowanej formy pomocy, czy ze wsparcia znajomych. Jeśli nie, będą prowadzone dalsze czynności.
Pomimo intensywnych działań strażników miejskich, nie wszystkie miejsca pobytu osób bezdomnych są znane, dlatego zachęcamy mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego do współpracy i apelujemy o zgłaszanie pod numerem telefonu 62- 738-89-40 informacji o osobach bezdomnych, potrzebujących wsparcia.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe