Ostrów: Oszuści znów zapukali do drzwi

  • 22.03.2017, 17:51
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Oszuści znów zapukali do drzwi
Po raz kolejny ostrzegamy przed osobami podającymi się za pracowników różnych instytucji, którzy oszukując starszych ludzi co do swojej tożsamości mogą okraść ich mieszkania. W Ostrowie Wielkopolskim doszło do kolejnego przypadku działania oszustów. Tym razem mieliśmy do czynienia z oszustem, który przedstawił się jako pracownik Spółdzielni Mieszkaniowej.
Wczoraj, tj. 21 marca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymali zgłoszenie o oszustwie i kradzieży. Jak ustalili do zdarzenia doszło około 7-8 marca. Mężczyzna, który oszukał ostrowiankę podał się za pracownika Spółdzielni Mieszkaniowej dzięki czemu w łatwy sposób dostał się do mieszkania pokrzywdzonej. Wykorzystując ufność i nieuwagę 79-latki, ukradł pieniądze o łącznej wartości 25 tysięcy złotych. Apelujemy o zachowanie czujności podczas wpuszczania obcych do mieszkania. Jedną z metod, która być może odstraszy oszustów, będzie poproszenie sąsiada o jego obecność podczas wizyty nieznajomych. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z nieuczciwą osobą, zadzwońmy niezwłocznie na Policję na numer alarmowy 997. KPP Ostrów
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe