Ostrów: Dla najbardziej bezbronnych

  • 05.12.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Dla najbardziej bezbronnych
Użytkownicy programu lojalnościowego VITAY oraz aplikacji Yanosik przekazali za pośrednictwem Fundacji „ORLEN - DAR SERCA” specjalistyczny sprzęt medyczny o wartości 70 tysięcy złotych służący rehabilitacji dzieci w ostrowskim szpitalu.

Symboliczne przekazanie sprzętu odbyło się z udziałem władz Fundacji „ORLEN - DAR SERCA”. Wsparcie było możliwe dzięki rozpoczętej w marcu 2015 roku wspólnej akcji twórców aplikacji VITAY i YANOSIK, w ramach której każdy z kierowców może zbierać punkty VITAY za zakupy na stacjach ORLEN oraz za zgłoszenie w aplikacji Yanosik zdarzenia na drodze, a następnie przekazać je na wybrany cel charytatywny. Docelowo punkty są zamieniane na złotówki.
- Wiemy, że w dzisiejszych czasach nawet najbardziej niezwykły i doświadczony personel nie zawsze wystarczy i dlatego cieszymy się, że jako Fundacja, że możemy wspierać tych najbardziej bezbronnych pacjentów – powiedziała Katarzyna Różycka, prezes Fundacji.
Przekazany sprzęt trafił m.in. na Oddział Neonatologiczny ostrowskiego szpitala. Znalazły się wśród nich m.in.: urządzenia do wspomagania oddychania, oksymetr mózgowo somatyczny, pozwalający na wczesne wykrywanie anomalii centralnego układu nerwowego oraz specjalistyczne monitory do pomiarów na podczerwień.
- Jeżeli umiejscowimy taki sprzęt na główce dziecka, to wiemy, jakie jest utlenowanie mózgu. Po założenia na brzuszek wiemy, jakie jest utlenowanie jelit. To bardzo ważne, bo schorzeniem, które w największym procencie bywa przyczyną śmierci wcześniaków jest martwicze zapalenie jelit. Za pomocą monitora kilkadziesiąt godzin przed możemy już wiedzieć, że dzieje się coś niepokojącego i wkraczać wcześniej z leczeniem – powiedział dr Katarzyna Bierła, kierownik ostrowskiej neonatologii.
Ostrowski szpital to drugi w województwie wielkopolskim ośrodek zajmujący się leczeniem noworodków z najcięższymi chorobami oraz wcześniaków o skrajnie małej masie ciała.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe