Powiat Ostrowski: Trwa zbiórka pieniędzy dla Kasi Tomaszewskiej

  • 4.12.2018, 13:31
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Trwa zbiórka pieniędzy dla Kasi Tomaszewskiej
Kasia Tomaszewska, mieszkanka Gorzyc Wielkich w Gminie Ostrów Wielkopolski potrzebuje pomocy. Od roku walczy z nowotworem jajnika.

Matce czwórki chłopców lekarze dają maksymalnie 5 lat życia. Jest jednak lek, który może je przedłużyć. Barierą są jednak pieniądze, ponad 236 tysięcy złotych. Ruszyła zbiórka, którą prowadzi Fundacja Siepomaga. Prosimy Państwa o finansowe wsparcie zbiórki na zakup nierefundowanego leku Olaparib.

Ci, którzy Kasię znają wiedzą, że jest osobą niezwykle energiczną, ciepłą i radosną. W jej towarzystwie można pozytywnie naładować "życiowe akumulatory", ale przede wszystkim jest wspaniałą mamą. Kasia ma 42 lata i jest mamą czwórki dzieci: Mikołaja lat 18, 9 - letniego Michała oraz bliźniąt Antka i Wojtka. Chłopcy chodzą do gorzyckiego przedszkola.

- Jestem i zawsze byłam najszczęśliwszą mamą na świecie i wszystko robię dla swoich dzieci – podkreśla w wywiadach Kasia.

We wrześniu 2015 roku w wypadku motocyklowym zginął jej mąż Rafał. W styczniu 2016 roku na nowotwór płuc zmarła mama Kasi. W marcu 2017 roku dziewczyna rozpoczyna walkę o życie swojej siostry Magdy, u której wykryto nowotwór piersi. 27 grudnia 2017 roku kolejny raz jej świat legł w gruzach. Usłyszała, że sama jest chora na raka jajnika. Natychmiast zaczęła się heroiczna walka o życie. 2 stycznia 2018 roku przeszła operację ratującą jej życie, która trwała prawie 7 godzin, a kolejne dni spędziła w śpiączce.

- Dwa dni po operacji mój najstarszy syn Mikołaj obchodził swoje 18-te urodziny, a jego wymarzonym prezentem było tylko to, by jego mama się obudziła – wspomina Kasia.

Na szczęście operacja się udała i po jedenastu dniach kobieta wróciła do domu. 17 stycznia rozpoczęła chemioterapię. Co trzy tygodnie na 4 dni wyjeżdżała na leczenie.

Lekarze dają Kasi maksymalnie 5 lat życia. Jest jednak lek, który może przedłużyć jej życie. To Olaparib - przedłuża życie i opóźnia wznowienie choroby. W 15 krajach Unii Europejskiej jest refundowany, w Polsce jeszcze nie. Koszt 28-dniowej kuracji to ponad 22 tysiące zł. Obecnie to jedyna szansa, by Kasia żyła i mogła dalej wychowywać swoje dzieci.

Mimo przeciwności losu 42-latka jest pełna nadziei, radości i optymizmu, którym zaraża innych. Jednak to nie wystarczy, by wygrać tę nierówną walkę i zdobyć czas na wychowanie swoich ukochanych pociech.

Razem możemy jej pomóc.

- Życie jest darem. Każdy je otrzymał i niesprawiedliwe jest to, by zależało ono od pieniędzy – dodaje Kasia.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/lek-dla-kasi?fbclid=IwAR1liXjc7nem2IdLjliZ6BjoMTENJySKQPe8_U-j1rtueMQyPV-2dFlSMHQ

 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe