Ostrów: Posiłek dla potrzebujących

  • 04.12.2018, 11:17
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Posiłek dla potrzebujących
Ostrowski samorząd zapewnia najbardziej potrzebującym w mieście ciepły posiłek, odzież, możliwość ogrzania się, a także fachową pomoc. Specjalny punkt pomocy czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 13.00 przy ulicy Ledóchowskiego 8.

Przygotowując się do zimy i ujemnych temperatur utworzony został punkt pomocy doraźnej, w którym będzie można się ogrzać, otrzymać ciepłe ubranie, ale również otrzymać pomoc konsultanta.
- Będziemy namawiać osoby w trudnej sytuacji życiowej mające problem z uzależnieniem do podjęcia właściwych form terapii. Zadbamy o to, by podczas nadchodzącej zimy choć jeden ich posiłek był ciepły – zapewnimy zupę i pieczywo. W najbliższym czasie wydawana będzie także odzież – wyjaśnia Ewa Matecka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.
Punkt utworzony został w centrum miasta, w byłym budynku dawnego Konwiktu Biskupiego przy ulicy Ledóchowskiego 8 w Ostrowie Wielkopolskim, którym obecnie zarządza Caritas Diecezji Kaliskiej. Przygotowaniem ciepłego posiłku zajmie się Spółdzielnia Socjalna „Jaśmin”, która na  co dzień współpracuje z Ostrowskim Centrum Pomocy Caritas. Szacuje się, że dziennie z punktu skorzysta około 50 osób.
Przypomnijmy, że na terenie miasta działa „Schronisko dla bezdomnych mężczyzn zagrożonych alkoholizmem”, które prowadzone jest przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Ostrowskie przy ulicy Olszynowej 53a tel. 62 738-36-46, a także „Schronisko dla kobiet z dziećmi” przy ulicy Ledóchowskiego 8 prowadzone przez Caritas Diecezji Kaliskiej.

Pomoc można uzyskać w następujących punktach:
* Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło w Ostrowie Wielkopolskim, Noclegownia dla bezdomnych mężczyzn zagrożonych alkoholizmem ul. Olszynowa 53a, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 62 738-36-46, tel. 504-103-347.
* Udzielenie na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego wsparcia i pomocy współuzależnionym kobietom, w tym kobietom z dziećmi, zagrożonym przemocą w rodzinie ul. Kardynała M. Ledóchowskiego 8, 63-400 Ostrów Wielkopolski, tel. 603 810 180.
* Miejski Punkt Pomocy Doraźnej dla osób uzależnionych, współuzależnionych i dotkniętych przemocą ul. Kardynała M. Ledóchowskiego 8, 63-400 Ostrów Wielkopolski. Czynny jest od  1.12.2018 – 28.12.2018 roku od poniedziałku do piątku 11.00-13.00 (wydawanie ciepłego posiłku, odzieży, porady, ogrzewalnia)
* Punkt wydawania posiłków osobom kierowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostrowie Wielkopolskim, „Semafor” Bar, ul. Dworcowa 1, 63-400 Ostrów Wielkopolski (obiady wydawane są codziennie przez 7 dni w tygodniu).

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe