Powiat Kaliski: Dyskutowali o gospodarce odpadami

  • 04.12.2018, 09:15
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Dyskutowali o gospodarce odpadami
Dwuosobowa delegacja z miasta Bielce w Mołdawii przebywała w powiecie kaliskim. Głównym przedmiotem zainteresowania gości z Mołdawii był system gospodarowania odpadami komunalnymi.

Larisa i Vitalii Dumitrascu na co dzień są związani ze Stowarzyszeniem Dom Polski w Bielcach. Głównym przedmiotem zainteresowania gości z Mołdawii był system gospodarowania odpadami komunalnymi. Dlatego też, najważniejszym punktem pobytu zagranicznej delegacji była wizyta w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych ,,Orli Staw". Wizyta w zakładzie rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej ukazującej działalność Związku Komunalnego Gmin "Czyste Miasto, Czysta Gmina" oraz zagadnienia związane z fukcjonowaniem zakładu ,,Orli Staw". Następnie goście z Mołdawii zwiedzili teren zakładu, dzięki czemu mogli na żywo obejrzeć wszystkie obiekty i zastosowane technologie.

Podczas pobytu w Kaliszu, delegacja z Mołdawii spotkała się także ze starostą Krzysztofem Nosalem, który przedstawił gościom m.in. polskie doświadczenia związane z funkcjonowaniem samorządu.

MM

Fot. Michał Marszałkowski

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe