Ostrów: Saksofon i niezwykłe zdolności słuchowe

  • 23.03.2017, 01:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Saksofon i niezwykłe zdolności słuchowe
Miesiąc marzec przynosi wspaniałe pasmo sukcesów uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim, bowiem kolejne dwie osoby uplasowały się wśród laureatów konkursów dla uzdolnionych młodych muzyków.
Pierwszą z nich jest uczennica Szkoły Muzycznej I stopnia - Ewa Obsadna z klasy saksofonu Roberta Matuszewskiego. Wzięła ona udział w II Gorzowskim Turnieju Stroikowym w I Grupie uczniów najmłodszych, który odbył się 18.03.2017 r. Grupę tę stanowiło 27 uczestników z Gorzowa, Krosna Odrzańskiego, Myśliborza, Poznania, Szczecina, Tarnowa Podgórnego i Wrocławia. W tak licznej rywalizacji Ewa Obsadny zdobyła wyróżnienie, a warto nadmienić, że uczennica uczy się gry na saksofonie niespełna 1,5 roku. Maciej Bąk, tegoroczny dyplomant Szkoły Muzycznej II stopnia, wziął udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Solfeżowym zdobywając III miejsce ex aequo z Olivią Bujnowicz z POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Konkurs, który należy do najtrudniejszym w Polsce, organizowany jest w cyklu dwuletnim przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej. Obejmuje on trzy etapy i w tym roku odbył się w dniach od 17 do 19 marca 2017 roku. W konkursie wzięło udział 28 uczestników ze szkół muzycznych z Bielsko-Białej, Chełma, Jastrzębia-Zdroju, Katowic, Krakowa, Mielca, Opola, Rybnika, Tych, Sosnowca, Szczecina, Tarnowa, Warszawy i Wrocławia. Do trzeciego etapu dopuszczono 13 osób. Zajęcie, przez Macieja Bąka, III miejsca, po laureatach z dwóch szkół warszawskich, stanowi niebywały sukces. Bardzo dobre przygotowanie ucznia, jego wiedzę i umiejętności oraz kreatywną wyobraźnię dostrzegli Jurorzy, co wyrazili w spotkaniach kuluarowych. W ZSM pracuje on pod kierunkiem Aleksandry Tomaszewskiej-Bączyk, nauczyciela przedmiotu „Kształcenie słuchu”.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe