Powiat Kaliski: Nowy sprzęt dla strażaków

  • 03.12.2018, 11:07
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Nowy sprzęt dla strażaków
Koźminek zakupił sprzęt i wyposażenie dla jednostek OSP z terenu gminy.

Projekt ten jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Kwota zakupu wyniosła 63 030 zł. Dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości stanowiło 99 proc. ogólnej kwoty i wyniosło 62 399 zł. Pozostałą część stanowiły środki z wkładu własnego gminy Koźminek w wysokości 1 proc tj. 630,30 zł.

 

W ramach projektu zakupiono sprzęt i wyposażenie dla dwunastu jednostek. Zakup sprzętu specjalistycznego ratownictwa medycznego oraz technicznego pozwoli na lepsze i wydajniejsze działania jednostek OSP z terenu gminy Koźminek przy usuwaniu oraz zabezpieczaniu skutków wypadków drogowych. Na terenie Gminy Koźminek to strażacy ochotnicy jako pierwsi docierają na miejsce zdarzeń. O doniosłości ich pracy świadczy fakt, iż to właśnie oni niejednokrotnie ratują ludzkie życie udzielając pierwszej pomocy ofiarom wypadków. Prowadzenie działań ratowniczych wymaga jednak stosowania specjalistycznego sprzętu i urządzeń. Jest to niezbędne do zwiększenia efektywności społecznej pracy strażaków na rzecz bezpieczeństwa

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe