Powiat Ostrowski: Strategia agro

  • 03.12.2018, 10:41
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Strategia agro
Ponad 200 tys. zł wojewódzkiej dotacji do przebudów dróg dojazdowych do pól spożytkowała w listopadzie gmina Przygodzice.

W Przygodzicach i w Jankowie Przygodzkim zakończono tegoroczne inwestycje na drogach dojazdowych do gruntów rolnych, na które gmina pozyskała przeszło dwustutysięczną dotację z samorządu województwa wielkopolskiego. Przybyło tym samym ulic z utwardzoną nawierzchnią.
Środki rozdysponowano podczas przebudów dwóch ponad trzystumetrowych odcinków ul. Mertki w Przygodzicach (nawierzchnia z kostki) i ul. Krótkiej w Jankowie Przygodzkim (nawierzchnia bitumiczna).
- Te z pozoru drobne inwestycje są bardzo potrzebne obszarom wiejskim" - uważa wójt Krzysztof Rasiak. "Potrzeb w tym zakresie jest sporo, część z nich gmina rozwiązuje sama, ale - bez wsparcia z zewnątrz - jest to trudne". Dodaje, że co roku Urząd Gminy w Przygodzicach stara się zdobywać pieniądze na utwardzanie drogowych nawierzchni w ramach tego programu.
Obydwa przedsięwzięcia zakończyły się w listopadzie; kosztowały razem 596 tys. zł.
Wcześniej umowy w sprawie dofinansowania podpisano w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.
TW
Fot. T. Wojtasik

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe