Powiat Ostrowski: Drogowa puenta

  • 03.12.2018, 10:16
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Drogowa puenta
Gmina Przygodzice zmodernizowała ulice: Gajową i Bażantarnia w Topoli Wielkiej. Ta inwestycja była dotowana z rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Koszt inwestycji wyniósł prawie 2 mln zł, z czego dofinansowanie to ponad 670 tys. zł.
- To trakty mocno uczęszczane, budowane w starej technologii - wymagające po latach gruntownej przebudowy i modernizacji - mówi wójt Krzysztof Rasiak. - Z obydwu dojazdów korzystają nie tylko mieszkańcy; prowadzą one do ulokowanych przy nich firm, a także pól i łąk.
Środki na modernizację tych dróg wyłożyły także Agrifirm Polska (160 tys. zł) i Agrito Monika Świtała (100 tys. zł). Asfalt pokrył 857 metrowy odcinek ul. Gajowej oraz krótki fragment ul. Bażantarnia. U zbiegu obu dróg znalazła się unowocześniona pętla autobusowa.
Umowę na dofinansowanie inwestycji w Topoli Wielkiej podpisali: zastępca skarbnika gminy Przygodzice Justyna Łęcka, wójt Krzysztof Rasiak i wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe