Powiat Ostrowski: Wernisaż wystawy w Radłowie

  • 2.12.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Wernisaż wystawy w Radłowie
W Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Radłowie odbył się wernisaż wystawy ,,Życie codzienne we wspomnieniach z dawnych lat - Radłów i okolice”.

W ostatnich miesiącach uczniowie klasy VI wzięli udział w serii zajęć prowadzonych przez Justynę Orlikowską z Pracowni Etnograficznej w Warszawie, podczas których nauczyli się korzystać z etnograficznych narzędzi, w tym tego, jak w interesujący sposób wykorzystywać i prezentować zgromadzone informacje, przedmioty i fotografie. Efektem projektu jest wystawa zdjęć i przedmiotów z dawnych lat połączona z prezentacją fragmentów wywiadów, jakie przeprowadzili uczniowie z najstarszymi mieszkańcami Radłowa i okolic. W otwarciu wystawy uczestniczyły rodziny uczniów, przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy. W części artystycznej Zespół Tańca ludowego ,,Swojacy" z Moszczanki zaprezentował gry i zabawy dawnej Wielkopolski. Podczas wernisażu można było także spróbować pisania gęsim piórem bądź na maszynie oraz posłuchać starego gramofonu.
Wystawa powstała w ramach projektu „Nasze miejsce. Lokalna historia, pamięć i dziedzictwo w edukacji dzieci i młodzieży – edycja III” organizowanego przez Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego a dofinansowanego przez Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe