Powiat Kaliski: Podsumowanie konkursu genealogicznego

  • 30.11.2018, 13:42
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Podsumowanie konkursu genealogicznego
W czytelni biblioteki publicznej w Opatówku spotkali się uczestnicy i laureaci konkursu genealogicznego. Konkurs został zorganizowany przez bibliotekę w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę, a patronat nad nim objął burmistrz Opatówka Sebastian Wardęcki.

Po przeanalizowaniu prac graficznych i załączonych źródeł Komisja konkursowa w składzie: Jan Marczyński, Ewa Kłysz, Jadwiga Miluśka - Stasiak oraz Małgorzata Matysiak postanowiła przyznać pierwszą nagrodę ex equo braciom Pawłowi i Adamowi Wróblom oraz Annie Marii Gałczyńskiej, wskazując na ich podobną wartość merytoryczną i zgodność z regulaminem. Drugą nagrodę otrzymał Władysław Lindner zaś wyróżnienie przyznano Sylwii Frątczak.
Organizatorzy konkursu przyznają, że praca nad badaniem genealogii rodziny jest trudnym i czasochłonnym zajęciem. Poszukiwanie przodków, szczególnie jeśli byli rozproszeni w dużych odległościach, pochodzili z odległych miejsc w kraju i za granicą nie zawsze przynosi pożądane efekty, może zniechęcać, powodować błądzenie i zacieranie faktów. Wytrwałość i ogromny szacunek do rodziny, do myśli o swoich bliskich, którzy dali początek naszemu istnieniu przynosi jednak wspaniałe rezultaty, czego dowodem były nadesłane na konkurs prace.
W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówku temat genealogii jest często podejmowany. Warsztaty genealogiczne, konkursy, kontakty z osobami z towarzystw genealogicznych oraz prywatne poszukiwania bibliotekarek mogą być wsparciem dla wszystkich, którzy chcieliby zająć się genealogią swojej rodziny.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe