Ostrów: Pijany kierowca miał ponad 2 promile

  • 29.11.2018, 09:22 (aktualizacja 29.11.2018, 09:24)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Pijany kierowca miał ponad 2 promile
Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 21- latek kierujący samochodem, który został zatrzymany do kontroli przez ostrowskich funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego. W trakcie interwencji policjanci ustalili również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione przestępstwo kierowcy grozi do 2 lat więzienia.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc służbę na terenie gminy Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Rover. W trakcie kontroli policjanci wyczuli od kierującego wyraźną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Okazało się też, że siedzący za kierownicą 21-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości i brak uprawnień do kierowania pojazdami mężczyzna odpowie teraz przed sądem.
Za popełnienie przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 Kodeksu Karnego, ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 zł, kara za popełnienie wskazanego przestępstwa jest więc niewątpliwie dla jego sprawcy dotkliwa.

Policja apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze. Przypominamy, że alkohol i nadmierna prędkość to główne przyczyny wypadków drogowych! Piłeś? Nie jedź!
KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
nusiek
nusiek 29.11.2018, 09:41
Po piajku trzeba uważać. Mnie kiedyś podkapowali - wykazało 0,9. Skończyło się na zakazie na rok i grzywnie. Ogólnie impreza kosztowała mnie jakies 2 koła...

Pozostałe