Powiat Kaliski: Wyjazd do pracowni organmistrzowskiej

  • 28.11.2018, 09:43
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Wyjazd do pracowni organmistrzowskiej
Niecodzienną wycieczkę zorganizowała Fundacja ,,Inicjatywa dla Opatówka" dla laureatów konkursu wiedzy o organach - wydarzenia towarzyszącego Międzynarodowemu Festiwalowi ,,Jesień Organowa" w Chełmcach.

Laureaci konkursu wiedzy o organach piszczałkowych zostali zaproszeni do pracowni organmistrzowskiej Andrzeja Sutowicza, która znajduje się w okolicy Zduńskiej Woli. Dzięki temu młodzież zobaczyła jak wygląda miejsce pracy organmistrza, jak budowane i remontowane są organy, a także poznała funkcjonowanie i budowę organów. Każdy z uczestników wyjazdu mógł także obejrzeć i zagrać na modelu organów zbudowanych w pracowni. Następnie uczestnicy pojechali do kościoła pw. św. Antoniego w Zduńskiej Woli, gdzie obejrzeli organy wykorzystywane w trakcie liturgii i koncertów. Mieli także niecodzienną okazję zajrzeć do wnętrza organów, a nawet spróbować gry na tym instrumencie. 
W wyjedzie uczestniczyli laureaci konkursu - uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. H. Melcera w Kaliszu oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Chełmcach. Fundacja ,,Inicjatywa dla Opatówka" dziękuje za pomoc opiekunom Izabeli Pinczewskiej-Kubiak oraz Krzysztofowi Drobnikowi.
Wyjazd zorganizowała Fundacja ,,Inicjatywa dla Opatówka" dzięki dofinansowaniu Fundacji PZU w ramach III Międzynarodowego Festiwalu "Jesień Organowa - Chełmce 2018".

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe