×

Powiat Kaliski: Gala Muzyki Polskiej w Opatówku

  • 28.11.2018, 10:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Gala Muzyki Polskiej w Opatówku
Uroczysta Gala Muzyki Polskiej zakończy piątą edycję cyklu ,,Spotkania ze sztuką" w Opatówku.

Będzie to także okazja do podsumowania kolejnego owocnego roku działalności Fundacji ,,Inicjatywa dla Opatówka". Koncert odbędzie się na 8 grudnia br. o godz. 19.00 w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.
W trakcie finałowej Gali Muzyki Polskiej wystąpią: Joanna Rot (mezzosopran) oraz Michał Rot (fortepian). Artyści są absolwentami Akademii Muzycznej w Łodzi, a swoje umiejętności doskonalili w niemieckich uczelniach muzycznych (m.in. w Mannheim). Prowadzą aktywną działalność koncertową w kraju i zagranicą. Muzyczny duet zaprezentuje utwory polskich kompozytorów m.in. Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki czy Mieczysława Karłowicza. W związku z repertuarem koncert wpisze się w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. 
Tradycyjnie ostatni koncert w roku to okazja do podsumowania działań Fundacji ,,Inicjatywa dla Opatówka". W trakcie koncertu wyróżnienie odbiorą osoby i instytucje, które wsparły Fundację w realizowanych działaniach. Nagrody i dyplomy odbiorą również laureaci konkursu wiedzy o organach - wydarzenia towarzyszącego III Międzynarodowemu Festiwalowi ,,Jesień Organowa - Chełmce 2018" oraz uczestnicy Akademii Wolontariatu Lokalnego. 
Koncert odbędzie się 8 grudnia o godz. 19:00 w  Sali Fortepianowej Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, a udział w nim jest bezpłatny.

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe