Ostrów: Ponad 120 km/h w terenie zabudowanym

  • 27.11.2018, 13:16
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ponad 120 km/h w terenie zabudowanym
Policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali prawa jazdy 19-latkowi i 37-letniej kobiecie. Nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego pędzili oni w terenie zabudowanym ponad 120 km/h.

Policjanci stanowczo zwalczają agresywne zachowania na drogach. Jednym z jego przejawów jest lekceważące łamanie ograniczeń prędkości. Dlatego też, w ubiegłą sobotę, 24 listopada policjanci ruchu drogowego pełniąc służbę na terenie powiatu ostrowskiego przed godziną 10:00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem, który przy ograniczeniu do 50 km/h jechał z prędkością 127 km/h. Podczas kontroli funkcjonariusze ustalili, że samochód prowadził 19-letni mężczyzna.
Kilka godzin później za przekroczenie dozwolonej prędkości zatrzymana została 37-letnia kobieta. Pomiar przeprowadzony przez policjantów wykazał, że kobieta w terenie zabudowanym pędziła autem 124 km/h.
Znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, szczególnie w terenie zabudowanym, to czynnik wielokrotnie zwiększający ryzyko wypadku drogowego. Z tego też powodu przepisy przewidują surowe sankcje dla kierowców dopuszczających się tego typu wykroczeń, a funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na takie zachowania.
Poza mandatami i punktami karnymi amatorzy szybkiej jazdy stracili swoje prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe