Powiat Kaliski: Krzysztof Nosal starostą

  • 27.11.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Krzysztof Nosal starostą
Krzysztof Nosal został wybrany na stanowisko starosty. Obowiązki wicestarosty powierzono Zbigniewowi Słodowemu. Na sesji wybrano także nowe prezydium Rady Powiatu Kaliskiego z przewodniczącym Janem Adamem Kłyszem oraz Zarząd Powiatu.

Pierwsza sesję Rady Powiatu Kaliskiego otworzył radny senior Benedykt Owczarek, który jest jedynym radnym powiatu wszystkich kadencji, a funkcję swoją pełni niezmiennie od 20 lat. Przewodniczącym Rady Powiatu został Jan Adam Kłysz – pełniący funkcję wicestarosty w poprzedniej kadencji. W wyborach na przewodniczącego rady drugim zgłoszonym kandydatem był Krzysztof Dziedzicem (PIS). Wiceprzewodniczącymi Rady zostali: Artur Szymczak (LRdP) oraz Benedykt Owczarek (PSL).
Wicestarostą Kaliskim został Zbigniew Słodowy (Lewica Razem dla Powiatu). Do Zarządu Powiatu Kaliskiego wybrano Dorotę Karpieko (Lewica Razem dla Powiatu) Janusza Nowaka (PSL), który w poprzedniej kadencji był już członkiem Zarządu oraz Mieczysława Łuczaka (PSL), który w poprzedniej kadencji był przewodniczącym rady.
Koalicję na 5-letnią kadencję stworzyło Polskie Stronnictwo Ludowe (9 radnych) i  Lewica Razem dla Powiatu (3 radnych). W radzie powiatu 8 radnych reprezentuje Prawo i Sprawiedliwość oraz jedna radna Platformę i Nowoczesną Koalicję Obywatelską.     
Każdą sesję Rady Powiatu Kaliskiego zobaczyć będzie można na Youtube i na stronie www.powiat.kalisz.pl  
WP
 Fot: M. Kraszkiewicz

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe