Powiat Ostrowski: Cebulski w RDPP

  • 26.11.2018, 09:46
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Cebulski w RDPP
Bogusław Cebulski z Odolanowa otrzymał nominację do Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz do Rady Krajowej Mateczników Patriotyzmu Polskiego.

Do RDPP zostało powołanych  25 osób z terenu całego kraju reprezentujących okolo 150 tysięcy organizacji pozarządowych oraz pożytku publicznego jako ciało opiniujące ustawy i rozporządzenia rządowe i sejmowe. Rada w swoich zespołach problemowych zajmuje się interwencjami i rozstrzyganiem sporów pomiędzy administracją państwową i samorządowa, a organizacjami pozarządowymi, problemami zatrudnienia, bezrobocia, osób wykluczonych, monitoringiem mediów itp. Wielkopolskę w radzie reprezentują dwie osoby: Justyna Kalina Ochędzan - Wielkopolska Rada Koordynacyjna Organizacji Pozarządowych i Bogusław Janusz Cebulski - Stowarzyszenie Trzeźwości - Centrum Integracji Społecznej oraz Stowarzyszenie DOLINA BARYCZY w Odolanowie.
Zarząd Krajowej Rady Mateczników Patrotyzmu Polskiego postanowił dokooptować do Rady trzy osoby (zakładając, że Alina Szymczyk z USA reprezentująca Mateczniki Polonijne będzie sprawować funkcję członka honorowego): red. Longina Kaczanowskiego z Brwinowa,  Bogusława Cebulskiego, członka Rady Pożytku Publicznego przy Kancelarii Premiera,  oraz Wojciecha Jachimowicza, przewodniczącego Rady Programowej Narodowego  Instytutu Wolności.
 Biorąc pod uwagę fakt, iż prace nad statutem nie zostały jeszcze zakończone,  zaakceptowano jednomyślnie powyższe zmiany w Zarządzie Rady Krajowej.  Krajowa Rada Mateczników  otrzymała zgodę na siedzibę w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu 66! Najbliższe posiedzenie zaplanowano na 18 grudnia 2018 roku.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe