Powiat Ostrowski: Fizyka dla seniorów

  • 26.11.2018, 09:21
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Fizyka dla seniorów
Ostatni wyjazd w ramach projektu pn. ,,Bezpieczny i aktywny senior" był poświęcony fizyce. Celem była Warszawa, do której udały się 62 starsze osoby z terenu gminy Raszków.

Zajęcia rozpoczęły się w Muzeum Warszawy, gdzie seniorzy zapoznali się z wystawą ,,Rzeczy warszawskie". Głównym punktem pobytu w stolicy było jednak Centrum Nauki ,,Kopernik", gdzie uczestnicy wyjazdu zaproszeni zostali do świata samodzielnego eksperymentowania. Pod opieką animatorów mogli obejrzeć wybrane eksponaty i zrozumieć prawa nauki, które zainspirowały ich powstanie. Interesujące ich obiekty mogli dotknąć oraz uruchomić, co pozwoliło na lepsze poznanie prawideł nauk ścisłych. Z Centrum Nauki studenci trzeciego wieku udali się do planetarium ,,Niebo Kopernika", gdzie wzięli udział w seansie ,,Halo Ziemia", który w nowoczesny sposób uzupełnił wiedzę z zakresu różnych dziedzin nauki, szczególnie fizyki i astronomii.
Zadanie ,,Bezpieczny i aktywny senior", zorganizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, jest współfinansowane ze środków Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe