Powiat Kaliski: ,,Wolontariat" w SP w Koźminku

  • 22.03.2017, 12:38
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: ,,Wolontariat" w SP w Koźminku
Minister Edukacji Anna Zalewska ogłosiła rok szkolny 2016/2017 Rokiem Wolontariatu. Wolontariat  to nie tylko pomoc na rzecz drugiego człowieka, ale także na rzecz otaczającego nas świata i najbliższego otoczenia.
W związku z Rokiem Wolontariatu Samorząd Uczniowski przeprowadził w szkole w Koźminku ankietę związaną z pomaganiem innym. W ankiecie wzięło udział 139 uczniów z klas III - VI. Wyniki ankiety pokazują, że zdecydowana większość uczniów czuje potrzebę niesienia pomocy innym ludziom i uważa, iż warto pomagać. Również niemal wszyscy ankietowani stwierdzili, że mieli okazję pomagać innym. Formy pomagania są bardzo różne i również w SP w Koźminku uczniowie mają możliwość bycia wolontariuszami. Biorą udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, Górze Grosza, Gorączce Złota czy Sprzątaniu Świata, zbierają także nakrętki. W ankiecie wskazali jakie korzyści można osiągnąć pomagając innym. Są to między innymi radość, przyjaźń, szczęście, satysfakcja i szacunek. W marcu uczniowie brali udział w dwóch konkursach związanych z wolontariatem. Niestety w konkursie literackim swoich sił spróbowała tylko jedna uczennica Ala Miklas z klasy Vb, która otrzymała wyróżnienie za swój wiersz pt. "Pomaganie jest cool". Konkurs plastyczny "Pomocna dłoń" był konkursem międzyszkolnym i wzięło w nim udział aż 73 uczniów szkoły z Koźminka, Szkoły Podstawowej w Nowym Nakwasinie i Szkoły Podstawowej w Moskurni. Komisja konkursowa obejrzała wszystkie prace i ustaliła, że w klasach 1-3 pierwsze miejsce zajął Fabian Wojciechowski z Nowego Nakwasina, a klasach 4 - 6 pierwsze miejsce zajęła Maria Adamiak z Moskurni.
Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe