Kalisz: Kinastowski zaprzysiężony

  • 22.11.2018, 20:36 (aktualizacja 24.11.2018, 21:17)
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Kinastowski zaprzysiężony
Krystian Kinastowski oficjalnie został zaprzysiężony na prezydenta Kalisza. Natomiast przewodniczącym Rady Miasta Kalisza wybrany został były prezydent Janusz Pęcherz.

W Kaliszu odbyła się pierwsza Sesja Rady Miasta, podczas której Krystian Kinastowski został zaprzysiężony i przyjął od ustępującego prezydenta Grzegorza Sapińskiego miejskie insygnia.

-- Dziś jest ten dzień, w którym otwieramy kolejną, nową kartę w historii Kalisza - mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - Historii, w której musimy wypełnić swoje zadanie jak najlepiej potrafimy, bo do tego wybrali nas kaliszanie. Jestem przekonany, że w tej wyjątkowej, bo pięcioletniej kadencji pokażemy mieszkańcom, pokażemy całej Polsce, że mimo napiętych emocji społecznych w kraju, my tutaj w Kaliszu, potrafimy działać wspólnie dla dobra miasta.

Prezydent poinformował, że wiceprezydentami zostaną: Mateusz Podsadny i Grzegorz Kulawinek, najbliżsi współpracownicy nowego włodarza miasta. Obaj, to bliscy współpracownicy nowego prezydenta.

O fotel przewodnicącego Rady Miasta Kalisza ubiegało się dwóch kandydatów - Janusz Pęcherz i Dariusz Grodziński. Ten pierwszy w wyborach wspierał obecnego prezydenta, a drugi konkurował z Krystianem Kinastowskim o fotel prezydenta miasta. Ostatecznie na przewodniczącego wybrano Janusza Pęcherza. Jego zastępcami zostali: Tadeusz Skarżyński z PiS i Karolina Pawliczak z SLD.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe