Ostrów: Rusza drugi sezon ostrowskiego lodowiska

  • 22.11.2018, 11:58
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Rusza drugi sezon ostrowskiego lodowiska
Pierwszy sezon był niezwykle udany - od dnia otwarcia, 6 grudnia 2017, do końca sezonu, lodowisko odnotowało blisko 50 tys. odwiedzin! W tym roku lodowisko rusza w najbliższą niedzielę, 25 listopada.

Co niezwykle istotne, ubiegły sezon zakończył się zyskiem w wysokości ponad 100 tysięcy złotych.
- Rozpoczęliśmy przygotowanie tafli, kiedy tylko pozwoliła na to pogoda. Chcieliśmy, by miała ona odpowiednią grubość i twardość, wszystko po to, by sympatycy łyżew mieli z jazdy jak największą frajdę – mówi Wojciech Białas, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego Zieleń i Rekreacja.
Ostrowskie lodowisko to tafla o powierzchni 900 m2 z bandami, część szatniowo-socjalna, toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także naścienny przewijak dla niemowląt. Obiekt wyposażony w nagłośnienie, kamery monitoringu, suszarkę na 48 par butów, regały na blisko 300 łyżew, a także stanowisko do ich ostrzenia. Do tego teleskopowa trzyrzędowa trybuna, szafki przebieralni, a w holu krzesła i stoliki, przy których można napić się kawy. Do dyspozycji jest tu aż 280 par nowych łyżew. Pingwinki umożliwiają naukę jazdy.
Z lodowiska korzystać można codziennie od godz. 10 do 21 (przerwy: 13- 14 oraz 17-18).

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe