Ostrów: Piękne kreacje i pokazy fryzjerskie

 • 22.11.2018, 10:00
 • Ryszard Binczak
Ostrów: Piękne kreacje i pokazy fryzjerskie
W hali sportowej Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim odbył się już po raz szósty Ostrowski Festiwal Stylu i Urody organizowany przez Powiat Ostrowski i Zespół Szkół Usługowych.

Partnerami tegorocznego festiwalu byli: marka Goldwell, firma Ataner, Wielkopolskie Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu oraz Izba Rzemieślnicza w Kaliszu. Przedstawiciele tych instytucji, tj. Jacek Adamczewski, Andrzej Chmielarz, Dorota Kinal, Ryszard Glapa otrzymali podziękowania od organizatorów.

 

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał dyrektor szkoły Dariusz Kaczmarek oraz starosta Paweł Rajski. W ramach festiwalu przygotowano: prezentację kosmetyków wiodących firm, bogatą ofertę salonów kosmetycznych i fryzjerskich, pokazy mody i makijażu, bezpłatne konsultacje kosmetyczek, fryzjerów i stylistów, zabiegi pielęgnacyjne. W programie imprezy znalazły się pokazy najnowsze kolekcji mody: dziecięcej firmy Madżi, komunijnej firmy By Katie, dziennej dzianej firmy Sun of Gaba, męskiej firmy Artur Colection ,wieczorowej i ślubnej marki By Katie. Dużą atrakcją festiwalu był pokaz kolekcji konkursowej, która była prezentowana podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Kreacje –Prowokacje Radom 2018. Kolekcja ta została zaprojektowana przez Julię Poprawę z kl. 3 td i przygotowana przez uczniów kształcących się w zawodzie technik przemysłu mody. Zainteresowanie wzbudził pokaz kostiumów Cosplay zaprojektowany i wykonany przez Patrycję Wróbel z 3 td i Patrycję Smektałę z 2 td. Był on inspirowany grami i bajkami.

 

Goście festiwalu obejrzeli relację ze stażu odbytego w Bristolu w Wielkiej Brytanii

i w Niemczech w ramach wyjazdów zagranicznych realizowanych w projektach Międzynarodowe staże zawodowe uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Usługowych, a finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W bieżącym roku wzięło w nich udział 27 uczniów branży fryzjerskiej, gastronomicznej i hotelarskiej, 8 nauczycieli i 6 instruktorów praktycznej nauki zawodu.

 

Organizatorzy przygotowali także Pokazy Mistrzów. Fryzjerzy: Beata Karwacka (FRESH STUDIO), Karolina Przytuła (Salon Fryzjerski KAROLIN Fryzjerstwo Damsko - Męskie),

Wioleta Kozłowska (Salon Fryzjerski METAMORFOZA), Bernadeta Kurzawa (Salon Urody Mariola Jarzębska), Wiesława Matschi (Salon Fryzjerski), Anna Włodarczyk (Salon Fryzjerski ANNA), Magdalena Szewczyk (Salon Urody STYL Katarzyna Krakowska), Marta Kmiecik-Michalak (KUŹNIA URODY) zaprezentowali stylizacje fryzur damskich wieczorowych, męskich i dziecięcych komunijnych.

 

Zwiedzający mieli okazję podziwiać pokazy:

- stylizacji fryzur wieczorowych w wykonaniu absolwentów szkoły, tj. Magdaleny Helbik,

Joanny Pospiech, Adrianny Rękosiewicz, Roksany Łuczak, Marii Neuman, Moniki Gabryś,

Magdaleny Brodali, Agaty Kubicy;

- upięć damskich w wykonaniu trenerów marki Goldwell;

- barberskie, czyli strzyżenia i pielęgnacji zarostu męskiego (Capone Barber Shop - Jakub

Harendarczyk, Dawid Wałęsiak, Macel Chudak);

- florystyczne ozdób ślubnych Kwiaciarni u Eli;

- makijażu wykonane przez: Małgorzatę Domunik (Oriflame), Klaudię Wegnerowicz,

Marcelinę Stempniak, Agatę Wieczorek (Sun of Gaba ), Martę Sadowską (Manufaktura

Piękna), Annę Puczyńską, Wioletę Kozłowską ( Salon Fryzjerski METAMORFOZA).

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Młodych Fryzjerów na najładniejszą fryzurę wieczorową z elementami plecionki. Wśród dziesięciu propozycji fryzur, Goście Festiwalu, w drodze głosowania, wybrali najpiękniejsze uczesania. I miejsce zdobyła fryzura w wykonaniu Roksany Łuczak, II miejsce zajęła Martyna Dolata, III miejsce Krzysztofa Wachowiak. Wśród głosujących rozlosowane będą nagrody w postaci zabiegów pielęgnacyjnych włosów. Wyniki losowania zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

Zainteresowaniem zwiedzających podczas tegorocznego festiwalu cieszyły się pokazy zabiegów kosmetycznych, prezentacje kosmetyków i środków do stylizacji włosów, maszyn do szycia firmy ATANER oraz florystyka ślubna.

 

Szczególną atrakcją były pokazy kolekcji ślubnej i dziecięcej. Entuzjastyczne oklaski otrzymał występ modeli, w role których wcieliły się dzieci z Przedszkola nr 16 im. Koszałka- Opałka i Szkoły Podstawowej nr 7 prezentujące kolekcje firmy Madżi i By Katie. Najmłodsze modelki i modeli uczesali Patryk Felich i Agata Tomaszewska.

Dla najmłodszych zwiedzających, jak co roku, przygotowano Kącik Fryzjerski, w którym uczniowie szkoły wykonywali dzieciom finezyjne fryzury.

Zainteresowanie Ostrowskim Festiwalem Stylu i Urody było, podobnie jak w latach ubiegłych, bardzo duże. Odwiedziło nas wielu mieszkańców miasta i całego powiatu.

Impreza, prowadzona przez Katarzynę Stawicką i Grzegorza Igielskiego, stała się już po raz szósty miejscem spotkań branży odzieżowej, fryzjerskiej i kosmetycznej.

Uczestnictwo w cyklicznych festiwalach organizowanych w ZSU jest niepowtarzalną okazją do nawiązywania nowych kontaktów i prezentowania oferty potencjalnym klientom; to także wielka szansa, aby promować szkołę i szkolenie zawodowe w środowisku naszego regionu. Warto dodać, że kolejny raz wśród wystawców pokazywane były kolekcje absolwentów ZSU, którzy doskonale radzą sobie na rynku pracy.

Fundatorami nagród przyznanych podczas tegorocznego Festiwalu byli: Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim, Cech Rzemiosł Różnych w Ostrowie Wielkopolskim, firma Leader ( Leszek Jamroży), Goldwell oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom oraz ich przedstawicielom, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia i sprawnego przeprowadzenia tegorocznego festiwalu. Należą do nich:

 1. Avon -PATRYCJA Spaleniak, Izabela Kłopcka, Kamila Góralczyk
 2. Oriflame -Małgorzata Domunik
 3. KASHMIR SPA- Daria Burzyńska
 4. TianDe -Anna Jurek
 5. Salon Fryzjersko Kosmetyczny - Ewa Ibron
 6. PPUH LEADER -Leszek Jamroży
 7. Centrum Dietetyczne Naturhouse - Anna Jakubowska, Karolina Pawlak
 8. ATANER -Andrzej Chmielarz
 9. Artur Collection -Urszula Ratajczyk
 10. Sun Of Gaba - Dariusz Gajewski
 11. MULIER - Paula Maciejewska-Walczak
 12. Salon Mody Ślubnej - Laura Kusińska
 13. GLOBO F.H.U. Kosmetyki RINGANA - Kornelia Jancik, Natalia Glapa
 14. GREY WOLF - Honorata Jańczak
 15. FOREVER LIVING PRODUCTS - Magdalena Rżysko
 16. Manufaktura Piękna Kropop&Sikora s.j.
 17. by Katie Tomasz Kucharski
 18. Szkoła Podstawowa Nr 7 Ostrów Wielkopolski-Ewa Bartczak
 19. MADŻI Producent odzieży dziecięcej- Małgorzata Marek
 20. Przedszkole nr 16 im. Koszałka Opałka – Alicja Kozal, Agnieszka Goździkowska
 21. C a p o n e Barber Shop Jakub Harendarczyk
 22. Goldwell Marlena Tąpała
 23. Kwiaciarnia u Eli- Elżbieta Wewiór
 24. Marika i Michał Puchalscy -samochód Lexus
 25. Cosplay – Patrycja Wróbel, Patrycja Smektała
 26. Julia Poprawa autorka kolekcji Kreacje –Prowokacje Radom 2018

 

Elwira Maślińska, Stefania Pichet

 

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe