Ostrów: Aleja Powstańców w budowie

  • 22.11.2018, 09:41
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Aleja Powstańców w budowie
Trwają prace remontowe przy przebudowie nawierzchni Alei Powstańców Wielkopolskich na odcinku przebiegającym obok Stadionu Miejskiego. Modernizacja ulicy podzielona została na dwa etapy.

Etap pierwszy dotyczy blisko 200-metrowego odcinka ulicy rozpoczynając od skrzyżowania z ulicą Paderewskiego.
- Nawierzchnia jezdni ulicy jest w złym stanie technicznym z nierównościami podłużnymi i poprzecznymi dochodzącymi do kilku centymetrów. Krawężniki znajdujące się po obu stronach jezdni także wymagają wymiany – informuje Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.
Z tego powodu jezdnia jest właśnie remontowana. Montowane są nowe krawężniki, trwają prace przygotowawcze do wykonania nowej nawierzchni.
- Poza nową nawierzchnią z betonu asfaltowego miejskie zamówienie obejmuje też wykonanie chodnika po stronie posesji oraz zjazdów do nich – obu z kostki betonowej o grubości 8 cm. Skorygowany zostanie również system odwodnienia drogi – tłumaczy dyrektor MZD.
Przetarg na drugi etap budowy został już rozstrzygnięty. Zgłosiły się do niego dwie firmy. niższą ofertę złożyła firma Gembiak – Mikstacki z Krotoszyna i to ona została wykonawcą tej inwestycji. Będzie to kontynuacja wykonanych wcześniej prac. Na długości około 110 metrów powstanie tu jezdnia z betonu asfaltowego, chodnik oraz zjazdy do posesji z kostki betonowej. W przypadku łagodnej pogody, prace rozpoczną się jeszcze w tym roku.
- Remontowany odcinek ulicy znajduje się na terenie osiedla domków jednorodzinnych i przy Stadionie Miejskim. Ulica zapewnia komunikację i dojazdy do tej zabudowy. Przy okazji wydarzeń sportowych ruch pieszy i samochodowy jest tu niezwykle intensywny – dodaje Marcin Wieruchowski.
Po wykonaniu prac modernizacyjnych związanych ze stadionem, po drugiej stronie jezdni planowana jest budowa chodnika i ścieżki rowerowej.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe