Powiat Kaliski: Usunięto blisko 850 ton azbestu

  • 21.11.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Usunięto blisko 850 ton azbestu
Blisko 850 ton azbestu za łączną kwotę 241.599 złotych usunięto z terenu powiatu kaliskiego w tym roku.

Komisja rolnictwa i infrastruktury podczas posiedzenia przyjęła informację dotyczącą zasad likwidacji azbestu i wyrobów zawierających azbest z obiektów budowlanych na terenie gmin powiatu kaliskiego w 2018 roku. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. "Powiatowy Program Usuwania Azbestu i Wyrobów Zawierających Azbest" realizowany jest od 2011 roku. Przez ten czas w powiecie udało się usunąć prawie 5 tysięcy ton azbestu.
Działania objęły nieruchomości zlokalizowane na terenie powiatu kaliskiego należące lub będące w zarządzie: osób fizycznych, wspólnot mieszkaniowych, przedsiębiorców i jednostek sektora finansów publicznych gminnych lub powiatowych oraz samorządowych osób prawnych. Wnioski na usuwanie azbestu spływały do powiatu od 19 lutego do 9 marca 2018 roku. Wykonane prace obejmowały zbieranie, transport oraz unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest. Wykonane prace objęły łącznie 338 wnioskodawców.
Finansowanie usług zapewniał powiat kaliski, w ramach środków zaplanowanych na ten cel w budżecie na 2018 roku. W celu realizacji prac związanych z usuwaniem azbestu, powiat kaliski uzyskał dofinansowanie w wysokości 229.519 zł z WFOŚiGW w Poznaniu. Początkowo planowano usunięcie 800 ton odpadów zawierających azbest. Okazało się jednak, że w wyniku ogłoszonego przetargu wyłoniono wykonawcę, którego oferta cenowa pozwoliła ostatecznie usunąć dokładnie 847,36 ton azbestu. Łączna wartość przedsięwzięcia wyniosła 241.599 zł.
MM

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe