Powiat Kaliski: Spotkanie z ukraińskimi samorządowcami

  • 21.11.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
Powiat Kaliski: Spotkanie z ukraińskimi samorządowcami
Starosta Krzysztof Nosal spotkał się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu z grupą 16 ukraińskich samorządowców, którzy przebywają w Polsce w ramach projektu "Decentralizacja w praktyce - uczymy się od siebie nawzajem".

Nadrzędnym celem projektu jest zapoznanie uczestników z doświadczeniami polskiej reformy samorządowej. Projekt jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz dofinansowany w ramach Programu Study Tours to Poland realizowanego przez Fundację Liderzy Przemian ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Ukraińscy samorządowcy pochodzą z gmin obwodów zaporskiego, czerniowieckiego, chmielnickiego i czerkaskiego. Wizyta studyjna w ramach projektu "Decentralizacja w praktyce - uczymy się od siebie nawzajem" ma przybliżyć uczestnikom polskie doświadczenia w zakresie reformy samorządowej. Jak podkreślali ukraińscy działacze samorządowi, taka wiedza jest niezwykle cenna, szczególnie w kontekście reform trwających obecnie na Ukrainie: samorządowej i decentralizacyjnej.
W ramach projektu goście z Ukrainy odbywają w Polsce spotkania z samorządowcami i przedstawicielami instytucji samorządowych, a także lokalnych organizacji, m.in. z Poznania, Blizanowa, Tarnowa Podgórnego, Orlego Stawu i Cekowa. Jedno z takich spotkań odbyło się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kaliszu, podczas którego starosta kaliski Krzysztof Nosal przybliżył uczestnikom projektu przede wszystkim zagadnienia związane z praktyczną stroną funkcjonowania samorządu powiatowego.
TR
 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe