Ostrów: Kolejny laur Bogusza

  • 19.11.2018, 08:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Kolejny laur Bogusza
Zwycięstwem Bogusza Gajdy z klasy ET4 ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano- Energetycznych zakończył się Krajowy Konkurs Wiedzy Promującej Sport i Olimpizm w kategorii młodzieżowej. Impreza odbyła się w Starym Jarosławiu koło Darłowa.

Zmagania toczyły się pod hasłem: 100 lat Sportu Polskiego „Polska Niepodległa 1918 – 2018”. Wśród organizatorów rywalizacji znalazły się: Urząd Gminy Darłowo, Urząd Miasta Darłowo, Starostwo Powiatowe Sławno. Wszystkie pytania ułożył Roman Strzałkowski – zdobywca czołowych lokat w Mistrzostwach Polski Kibiców Sportowych. Uczestnicy imprezy musieli rozwiązań test pisemny i na jego podstawie została ustalona klasyfikacja końcowa. Bogusz Gajda, którego do występu przygotował tradycyjnie nauczyciel historyk Jarosław Maląg zgromadził w nim 38 punktów i zdecydowanie okazał się najlepszy w kategorii młodzieżowej. Ponadto wynik ten dał mu bardzo dobre ósme miejsce w kategorii otwartej. Za swój sukces otrzymał zaszczytny tytuł Mistrza Wiedzy o Polskim Sporcie w gronie młodzieżowców, puchar, dyplom i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Warto podkreślić, że dla Bogusza Gajdy był to już czwarty konkurs sportowy o zasięgu krajowym, w którym brał udział, a zarazem drugi zakończony wygraną. JM

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe