Ostrów: Zmiany i nowe wyzwania w OZC i CRK Energia

  • 16.11.2018, 13:40 (aktualizacja 16.11.2018, 13:51)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Zmiany i nowe wyzwania w OZC i CRK Energia
Marian Kupijaj nie jest już prezesem Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. Zastąpił go na tym stanowisku Jan Grześkowiak.

Do naszej redakcji dotarł komunikat Centrum Rozwoju Komunalnego S.A., który publikujemy w całości:

,,W dniu 16 listopada Rada Nadzorcza dokonała zmiany na stanowisku prezesa Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego. Z funkcji odwołano Pana Marian Kupijaja, a nowym prezesem OZC wybrany został Pan Jan Grześkowiak.

 - Zmiana związana jest z wdrożeniem nowych wyzwań i zadań miejskiej spółki ciepłowniczej oraz nadaniem spółce nowej dynamiki rozwojowej – podkreśla Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Po niezbędnym okresie uporządkowania i stabilizacji Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego w ostatnich 3 latach, obecnie Akcjonariusze oraz Rada Nadzorcza stawiają na nowe impulsy rozwojowe i nową dynamikę działania na zmieniającym się rynku ciepłowniczym w takich obszarach jak innowacje technologiczne i proekologiczne, aktywna walka ze smogiem, pozyskiwanie środków zewnętrznych oraz poszerzenie współpracy z mieszkańcami i lokalnymi przedsiębiorcami.

Nowy prezes – Jan Grześkowiak – to współtwórca powołania Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego w roku 1991, autor i realizator koncepcji budowy w Ostrowie Wielkopolskim pierwszej infrastruktury własnej produkcji energii - kogeneracji opartej na turbinie gazowej oraz autor i realizator koncepcji budowy pierwszych własnych sieci elektroenergetycznych zasilających infrastrukturę komunalną. Lata 1991 – 2003, gdy Jan Grześkowiak pełnił już funkcję prezesa OZC, to okres dynamicznego rozwoju spółki i największych inwestycji, m.in. pionierskich przedsięwzięć dofinansowanych z grantów Banku Światowego. W ostatnim czasie Jan Grześkowiak zainicjował innowacyjny system ładowania autobusów elektrycznych własną „zieloną” energią produkowaną przez OZC z biomasy drzewnej oraz stworzył projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego, który uzyskał certyfikat Ministerstwa Energii. Jan Grześkowiak w swojej karierze zawodowej zarządzał kilkudziesięcioma systemami ciepłowniczymi w Polsce, posiada doświadczenie w zarządzaniu firmami i projektami, zarówno w sektorze komunalnym jak i na rynku prywatnym. 

Jednocześnie w dniu 16 listopada na prezesa wyspecjalizowanej miejskiej spółki CRK Energia, realizującej projekt Ostrowskiego Rynku Energetycznego, który 6 listopada otrzymał certyfikat Ministerstwa Energii, powołany został Pan Artur Dembny - doktor nauk ekonomicznych, absolwent Zespołu Szkół Technicznych MERA ZAP w Ostrowie Wielkopolskim oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Artur Dembny to doświadczony menedżer z sektora energetycznego. Kierował m.in. działalnością hurtową na rynku energii elektrycznej w Energetyce Kaliskiej SA, przez wiele lat zarządzał departamentem sprzedaży w Energa-Obrót SA, odpowiadając za portfel o przychodach 1 mld zł. Licencjonowany makler giełd towarowych, makler Towarowej Giełdy Energii SA w Warszawie. Były członek Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, w której reprezentował sektor energetyczny. Autor wielu publikacji na temat rynku energii elektrycznej. Członek Aeroklubu Ostrowskiego.

- Zadaniem nowych prezesów będzie dążenie do dynamicznego i zrównoważonego rozwoju miejskich spółek komunalnych poprzez spójną realizację Strategii całej Grupy Kapitałowej Centrum Rozwoju Komunalnego, wdrożenie i rozwój nowych innowacyjnych przedsięwzięć oraz zapewnienie jak najlepszej realizacji usług i zadań, zarówno tych bieżących jak i długofalowych, dla mieszkańców miasta – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes CRK.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe