Ostrów: Uwaga na oszustów

  • 16.11.2018, 10:43
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Uwaga na oszustów
Po raz kolejny oszuści, podający się za pracowników instytucji zapukali do drzwi mieszkańców naszego miasta. W jednym z mieszkań fałszywi pracownicy wodociągów skradli seniorce biżuterię wstępnie o wartości 6 tysięcy złotych.

Po raz kolejny ostrzegamy przed osobami podającymi się za pracowników różnych instytucji, którzy oszukując starszych ludzi co do swojej tożsamości mogą okraść ich mieszkania. W ubiegły czwartek, 8 listopada policjanci odnotowali zgłoszenie, że nieznani sprawcy, mężczyzna z kobietą weszli do mieszkania 81-letniej ostrowianki pod pozorem sprawdzenia szczelności rur. Seniorka tłumaczyła policjantom, że mężczyzna kazał jej nalać wody do wiadra, ponieważ na kilka dni planowane jest jej wyłączenie. Mężczyzna ten prosił o wskazanie i dostęp do innych rur i grzejników w mieszkaniu. Po pewnym czasie mężczyzna stwierdził, że wszystko jest w porządku i wraz z kobietą wyszli z mieszkania seniorki.
Gdy 81-latka została sama, zorientowała się, że z jej mieszkania zniknęła wartościowa biżuteria. Starty jakie wyrządzili oszuści wyceniono wstępnie na kwotę 6 tysięcy złotych. Apelujemy o zachowanie czujności podczas wpuszczania obcych do mieszkania.

Nie wpuszczaj do domu nieznanych osób oraz takich, które oferują do sprzedaży towary po atrakcyjnych cenach, podają się za przedstawicieli różnego rodzaju instytucji lub proponują zawarcie korzystnych umów. Pamiętaj, że oszuści są gotowi wykorzystać różne sposoby, aby uśpić czujność domownika i wzbudzić jego zaufanie.

Jeżeli do Twoich drzwi zapuka obca osoba podająca się za pracownika jakiejkolwiek instytucji, zawsze żądaj okazania stosownej legitymacji. Jeżeli jesteś w tym czasie sam w domu, poproś o wizytę w innym ustalonym terminie i zaproś na nią również kogoś zaufanego, kogoś z rodziny lub sąsiada. Telefon do instytucji, na którą powoływał się nieznajomy również jest wskazany.

KPP Ostrów

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe