Ostrów: Uczniowie IV LO na wycieczce w Londynie

  • 14.11.2018, 08:33
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Uczniowie IV LO na wycieczce w Londynie
W IV Liceum Ogólnokształcącym im. Fryderyka Chopina wielką rolę w zakresie nauczania języków obcych odgrywają wyjazdy zagraniczne. 22 licealistów uczestniczyło w wycieczce do Londynu.

Grupa autokarem przejechała przez Niemcy, Holandię, Belgię i Francję do Eurotunelu, by po zaledwie 35 minutach znaleźć się na drugim brzegu Kanału La Manche. Już wczesnym przedpołudniem 22 października uczniowie IV LO znaleźli się w Londynie, gdzie zostali zakwaterowani w ośrodku harcerskim i po krótkim odpoczynku ruszyli na zwiedzanie. Młodzież miała niebywałą okazję zobaczyć jedno z najważniejszych miast na świecie, które jest potężnym centrum kulturalnym, biznesowym, politycznym, a w przeszłości było stolicą Imperium Brytyjskiego. W ciągu zaledwie 4 dni odwiedzili wszystkie ważne miejsca w Londynie. Spacerowali wzdłuż Tamizy, podziwiając London Bridge, Teatr Szekspirowski, galerię Tate Modern, Katedrę Św. Pawła. Przez St. James's Park dotarli pod Buckingham Palace, by obejrzeć m.in. zmianę warty. Młodzież dotarła pod gmach Opactwa Westminsterskiego oraz pod Domy Parlamentu wraz ze słynną Wieżą Zegarową i Big Ben'em. Mijając siedzibę premiera przy Downing Sreet 10 dotarli na Trafalgar Square oraz do bramy Stajni Królewskich. Uczniowie z IV LO zwiedzili Galerię Narodową, a w niej podziwiali m.in. „Słoneczniki” van Gogh'a. Odwiedzili również China Town i znany z filmów plac Piccadilly Circus. Podziwiali ogrom Tower of London, twierdzy w której dawniej królowie angielscy więzili swoich przeciwników. Kolejną atrakcją był rejs statkiem turystycznym po Tamizie oraz oglądanie zachwycającej panoramy Londynu z mierzącego 135 m wysokości koła widokowego zwanego London Eye. Uczniowie byli także w Windsor Castle - rezydencji królowej Elżbiety II, a kilka godzin później spacerowali po uniwersyteckich budynkach Oksfordu, jednej z najsławniejszych uczelni na świecie. Na zakończenie pobytu w Anglii dotarli do Greenwich, aby stanąć na południku „0”.
Londyn i jego zabytki, nowoczesność, rozwiązania komunikacyjne, siła tradycji Windsoru i potencjał intelektualny Oksfordu, wszystko to zrobiło na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe