Ostrów: Odbiór techniczny na Wiosny Ludów. Mieszkania dla seniorów

  • 13.11.2018, 14:12 (aktualizacja 13.11.2018, 14:15)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Odbiór techniczny na Wiosny Ludów. Mieszkania dla seniorów
Trwa właśnie odbiór techniczny prac w kamienicy przy ul. Wiosny Ludów 29. Powstały tu mieszkania komunalne dedykowane ostrowskim seniorom.

Budynek był bardzo zdegradowany i wymagał ogromnego wkładu pracy. 
- Efekt jest jednak znakomity. Przyszłych lokatorów czternastu nowych mieszkań chcemy znaleźć jeszcze w tym roku – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Są to mieszkania jedno- i dwupokojowe, przystosowane do wymagań osób starszych i niepełnosprawnych. Zamontowana została także winda. Wiosny Ludów 29 to lokalizacja w ścisłym centrum miasta - osoby starsze będą miały stąd blisko na przystanek, do kościoła, apteki, czy na spacer do parku. Bywa tak, że mieszkają one na trzecim lub czwartym piętrze i ze względu na trudności z poruszaniem w ogóle z niego nie wychodzą.
- Kiedy jesteśmy młodzi, bariery takie jak schody nie stanowią dla nas problemu, jednak wiele osób w starszym wieku staje się więźniami czwartego piętra. To prawdziwe ludzkie dramaty. Mieszkania komunalne przy ul. Wiosny Ludów są specjalnie przystosowane dla osób starszych, aby zminimalizować wszelkie bariery stanowiące trudność przy problemach w poruszaniu się. Nieprzypadkowo także wybraliśmy lokalizację. Myślę, że to doskonałe miejsce dla naszych seniorów – zapewnia prezydent miasta.
Pracownicy Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej już prowadzą rozmowy z potencjalnymi lokatorami.
Projekt zrealizowany został w ramach rządowego Programu wsparcia finansowego na tworzenie lokali socjalnych, mieszkań chronionych i lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy niestanowiących lokali socjalnych ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Powstało tu 14 mieszkań o średniej powierzchni użytkowej 35m2. Całkowita wartość inwestycji to blisko 2,3 mln zł, z czego blisko 700 tys. zł to dofinansowanie.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe