Kalisz: Śniadanie daje moc

  • 13.11.2018, 10:18
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Śniadanie daje moc
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 brali udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc” organizowanym przez Partnerstwo dla Zdrowia - koalicji firm Danone, Lubella, Biedronki i Instytutu Matki i Dziecka. Celem programu jest przeciwdziałanie niedożywieniu oraz kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci.

Organizacja dnia ,,Śniadanie Daje Moc’’ jest jedną z akcji zdrowotnej realizowanej w SP3 pod hasłem „Stwórzmy parasol ochronny dla naszych dzieci”.

W klasie 2a wychowawczyni Julia Sudolska organizując dzień ,,Śniadanie Daje Moc’’ połączyła nowe technologie z tradycyjnymi metodami. W tym dniu zorganizowane zostały zajęcia otwarte dla rodziców, nauczycieli oraz Sanepidu. Gościem głównym jednak był robot Photon, którego dzieci przy pomocy iPada uczą się programować. Każdy uczeń miał szanse sterować robotem oraz tak zaprogramować, żeby zatrzymał się w odpowiednim miejscu i wydał określone dźwięki lub efekty.

Uczniowie szkoły na co dzień pracują z robotami, gdyż placówka realizuje projekt pt. „Roboty wesołe wspomagają szkołę”. Jest to możliwe dzięki otrzymanemu grantowi od firmy CEDROB S.A. w kwocie 5 tysięcy, za które szkoła mogła zakupić różnego rodzaju roboty. Głównym celem projektu jest nauka programowania przy pomocy, m.in.: Ozobotów i Photona. Roboty towarzyszą wszystkim w codziennych zmaganiach, dlatego stały się częścią szkolnego zespołu. Każde spotkanie z małymi robocikami wywołuje w dzieciach wiele emocji. „Uda się, posłucha, przejdzie?” Zawsze chętnie i z ogromnym entuzjazmem podejmują działania.

Drugim etapem dnia ,,Śniadanie Daje Moc’’ było przygotowanie zdrowego śniadania przy pomocy dyrektor Katarzyny Garnuszewskiej, Elżbiety Wojtyły - kierownika Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Sanepidu oraz rodziców i Pawła Michalskiego - szkolnego kucharza. Zapał do pracy jak i apetyty były ogromne. Kolorowe kanapki szybko znikały ze stołów, co było ogromną uciechą, ponieważ kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych i spożywania śniadania było celem głównym projektu.

JS

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe