Ostrów: "Dzień Motyla - Dzień Wrażliwości i Życzliwości" - SP 4 obchodziła hucznie!

  • 21.03.2017, 18:22
  • Patrycja Pera
Ostrów: "Dzień Motyla - Dzień Wrażliwości i Życzliwości" - SP 4 obchodziła hucznie!
Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim w Pierwszym Dniu Wiosny wyszła na ostrowski Rynek, by podzielić się pozytywną energią z mieszkańcami.

Nie pierwszy raz "Czwórka" dzieli się pozytywnymi emocjami. Dzień Wrażliwości stał się już dla nich tradycją. Pierwszy raz wyszli jednak poza teren szkoły, by cieszyć się tym dniem z innymi. Założeniem było propagowanie wartości takich jak: wrażliwość, życzliwość w stosunku do drugiego człowieka, uczenie odpowiedzialności oraz pomagania innym. Istotą było również szerzenie idei wolontariatu. 
W wydarzeniu wzięli licznie udział uczniowie wraz z opiekunami z Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka, przybyli także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, dzieci z przedszkola, rodzice. Swoją obecnością zaszczyciła również uczniów Pani prezydent Ewa Matecka.

Motyl jest symbolem tego dnia, ponieważ cechuje go wrażliwość, delikatność. Jest zwiastunem wszystkiego co pozytywne - wiosny, pogody, radości i słońca. Motyle kojarzą się ze szczęściem.
Dzieci wraz z nauczycielami rozdawali moc pozytywnych emocji poprzez obdarowywanie przechodniów motylami z pięknymi sentencjami, ozdobili ostrowski Rynek zwiastunami wiosny, tańczyli, śpiewali, a na koniec puścili mnóstwo balonów do nieba. Na balonach napisane były życzenia, narysowane szczęśliwe buzie. Na chwilę ostrowskie niebo stało się kolorowe. 
 

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Margo
Margo 21.03.2017, 19:09
Super było takie akcje powinny być czesciej

Pozostałe