×

Biegi: „Samochodówki” bieg po niepodległość

  • 10.11.2018, 14:16
  • Ryszard Binczak
Biegi: „Samochodówki” bieg po niepodległość
Biegiem na dystansie 1918 metrów uczniowie Zespołu Szkól Samochodowych w Kaliszu uświetnili obchody 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Sposobów na uczczenie tak szczególnej rocznicy jest wiele. Uczniowie i nauczyciele z kaliskiej „Samochodówki” postanowili zrobić to na sportowo. Przyodziani w narodowe barwy przemierzyli trasę wytyczoną alejkami Parku Miejskiego, o długości … jakżeby inaczej - 1918 metrów. Inicjatorami biegu byli nauczyciele wychowania fizycznego: Andrzej Płócienniczak, Krzysztof Górny i Karol Kiełbik.

Po powrocie do szkoły młodzież wzięła też udział w uroczystej akademii, podczas której - o godzinie 11.11 – odśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego, włączając się w ten sposób w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”, w ramach której dzieci i młodzież w całym kraju uczciły jubileusz śpiewając wspólnie – o symbolicznej godzinie - hymn narodowy.

Tekst: Karina Zachara, fot. ZSS w Kaliszu

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe