Ostrów: Stypendia od PKP

  • 10.11.2018, 09:00
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Stypendia od PKP
Uczniowie reaktywowanych kierunków kolejowych z ostrowskiej „budowlanki’’ po raz kolejny otrzymali stypendia naukowe.

Dyrektor PKP Polskich Linii Kolejowych Krzysztof Włodarczyk podkreślał, że dla najzdolniejszych uczniów, oprócz wparcia finansowego, równie ważne jest przyrzecznie pracy po zakończeniu nauki.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych. Warunkiem uzyskania stypendium jest odpowiednia średnia ocen w danym semestrze. Jeśli uczniowi nie uda się uzyskać stypendium, ma na nie szansę w kolejnym. Uzyskane przez uczniów średnie z przedmiotów ogólnych, podobnie jak i zawodowych rosną, co szczególnie cieszy dyrekcję ZSB-E i PKP PLK S.A. Aktualnie w ZSB-E kształci się ponad 120 przyszłych kolejarzy w klasach dwóch specjalności: technik transportu kolejowego i technik elektroenergetyk transportu szynowego, 14 uczniów pobiera obecnie stypendia. Liczba chętnych kandydatów na kierunki kolejowe z roku na rok rośnie. W czasie uroczystości wręczenia stypendiów wyróżnieni uczniowie mogli porozmawiać z dyrektorem Zakładu Linii Kolejowych o warunkach swojej przyszłej pracy i o modernizacji infrastruktury w obrębie zakładu ostrowskiego.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe