×

„Jedynka dla Niepodległej”

  • 10.11.2018, 08:30
  • Ryszard Binczak
„Jedynka dla Niepodległej”
W Szkole Podstawowej nr 1, 8 listopada, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie.

Po kilkutygodniowych przygotowaniach wszyscy uczniowie - prawie 700 dzieci -  nauczyciele oraz dyrekcja  SP nr 1, dokładnie o godzinie 10.45   zebrali się na boisku szkolnym, aby utworzyć piękną,  biało - czerwoną flagę dla Ojczyzny. W akcji wzięła udział prezydent Ostrowa Beata Klimek.
Akcję rozpoczęła Dorota Grześkowiak, dyrektor SP nr 1 kierując wiele ciepłych słów  mówiących o patriotyzmie i miłości do Ojczyzny. Prezydent Beata Klimek przypomniała dzieciom, że o Ojczyznę trzeba dbać i szanować. Przedstawiciel uczniów Magdalena Molenda przeczytała przesłanie dla wszystkich ludzi przygotowane przez uczniów szkoły. Społeczność uczniowska została podzielona na dwie grupy  i zaprezentowała białe i czerwone barwy narodowe. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie szkoły utworzyli wielki „Jedynkowy'' chór i zaśpiewali „Piosenkę małego patrioty”. 

 

Ryszard Binczak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe