Kalisz: Z plakatów robią torby

  • 06.11.2018, 09:10
  • Karolina Binek
Kalisz: Z plakatów robią torby
Bielsko-Biała, Szczecin, a teraz również Kalisz. To miasta, których politycy zdecydowali się przekazać swoje wyborcze plakaty i banery na szczytny cel. W Kaliszu będzie to pomoc finansowa dla seniorów.

Kaliska fundacja „Z Godnością” rozpoczęła akcję „Powyborczy recykling – wsparcie dla seniorów”. W ramach tego przedsięwzięcia plakaty i banery zachęcające do głosowania na polityków, zostaną przerobione na torby, które następnie będą przekazane do dalszej sprzedaży.

Do tej pory do akcji włączyli się: Marzena Wodzińska, Grzegorz Sapiński, Zbigniew Maj wicestarosta Jan Kłysz i Magdalena Zdrowicka-Wawrzyniak. Chęć przyłączenia się do akcji zadeklarowali także prezydent elekt Krystian Kinastowski i Karolina Pawliczak.

Warto wspomnieć, że materiały, z których wykonane są plakaty i banery niemal w ogóle nie ulegają recyklingowi lub rozkładają się nawet przez setki tysięcy lat. Inicjatywa mająca miejsce w Kaliszu jest więc nie tylko dobrym sposobem na oczyszczanie miasta z pozostałości po kampanii, lecz także kolejnym krokiem ku temu, by uczynić nasze środowisko czystszym i promować działa ekologiczne.

Fot. Fundacja "Z Godnością"

Karolina Binek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe