Powiat ostrowski: Konkursu „Gmina Sieroszewice odpady segreguje – środowiska nie truje”

  • 05.11.2018, 12:14
  • Ryszard Binczak
Powiat ostrowski:  Konkursu „Gmina Sieroszewice odpady segreguje – środowiska nie truje”
Uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki odebrali nagrody za wykonanie prac w ramach III Konkursu Ekologicznego „Gmina Sieroszewice odpady segreguje – środowiska nie truje”. Konkurs odbył się pod patronatem wójta gminy Sieroszewice.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyło się podsumowanie III Konkursu Ekologicznego „Gmina Sieroszewice odpady segreguje – środowiska nie truje”. Konkurs odbył się pod patronatem wójta Gminy Sieroszewice Czesława Berkowskiego, a organizatorami byli: Gmina Sieroszewice oraz Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” w Ostrowie Wielkopolskim. Zaproszonych gości powitała Barbara Stasiak, dyrektor Gminnego Zakładu Ekonomiczno–Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Sieroszewicach prowadząca spotkanie. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Ryszard Boduch, zastępca wójta gminy Sieroszewice, Mirosława Busza, sekretarz gminy Sieroszewice, Romuald Nożyński, dyrektor ds. rozwoju Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO”, Sławomir Krawiec, przedstawiciel Lasów Państwowych Nadleśnictwa Taczanów, radni i sołtysi z terenu gminy Sieroszewice, Beata Rybka, kierownik Działu Sprzedaży Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO”, dyrektorzy szkół i przedszkoli z gminy Sieroszewice, nauczyciele i laureaci konkursu.

 

Konkurs był skierowany do dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i trzeciej klasy gimnazjum w gminie Sieroszewice. Tegoroczny konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ponad 100 uczestników. Konkurs rozstrzygnięto w czterech kategoriach wiekowych. Uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum wykonywali Eko-strój z wykorzystaniem odpadów segregowanych. Zadaniem uczniów klas IV-VI było przygotowanie Eko-biżuterii z wykorzystaniem odpadów segregowanych. Uczniowie klas I-III wykonywali Eko-domek – makietę przestrzenną. Przedszkolaki sporządzały prace plastyczne dowolną techniką z wykorzystaniem odpadów segregowanych.

 

Przed ogłoszeniem wyników zebrani obejrzeli program artystyczny promujący ekologię przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej w Wielowsi pod kierunkiem Mirosławy Kmiecik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielowsi.

 

Laureaci odebrali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Sieroszewice, Nadleśnictwo Taczanów oraz Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” w Ostrowie Wielkopolskim.

 

W kategorii klas VII, VIII i III gimnazjum zwyciężyła Zuzanna Kapałka ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach. Drugie miejsce zdobyła Paulina Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Parczewie. Na trzecim miejscu uplasowała się Lidia Mielcarek ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach.

W kategorii uczniów klas IV-VI pierwsze miejsce zdobyła Martyna Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Parczewie. Drugie miejsce zajęła Daria Woźna ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach. Trzecie miejsce przypadło Ksaweremu Nadolskiemu ze Szkoły Podstawowej w Rososzycy. W kategorii uczniów klas I-III zwyciężyła Lena Mateusiak ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi. Drugie miejsce zdobył Mikołaj Karbowy ze Szkoły Podstawowej w Ołoboku. Na trzecim miejscu uplasowała się Kornelia Krupa ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach. W tej grupie przyznane zostały również dwie nagrody specjalne. Nagrodę specjalną Wójta Gminy Sieroszewice otrzymała Julia Grygowska ze Szkoły Podstawowej w Zamościu. Nagrodę specjalną prezesa Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” w Ostrowie Wielkopolskim odebrała Roksana Banasiak ze Szkoły Podstawowej w Masanowie. Komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody wszystkim przedszkolakom biorącym udział w konkursie. Upominki przygotowano także dla wszystkich uczestników konkursu.

 

Nagrodzonym uczniom gratulował zastępca wójta gminy Sieroszewice, który podkreślał, że edukacja o gospodarce odpadami i utrzymaniu czystości przynosi wymierne efekty. – Chciałem podziękować i pogratulować wszystkim uczniom wyróżnionym w konkursie. - Wszystkie prace były przepiękne i wybrać z nich te, które zasłużyły na wyróżnienie było bardzo trudno. W imieniu Pana Wójta i własnym gratuluję dzieciom i młodzieży tak pięknie wykonanych prac - powiedział Ryszard Boduch.

 

Słowa uznania dla laureatów konkursu wypowiedzieli także Romuald Nożyński, dyrektor ds. rozwoju Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami „MZO” i Sławomir Krawiec, przedstawiciel Lasów Państwowych Nadleśnictwa Taczanów.

 

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe